Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Robert Chruściński | 2015-08-22 18:31 | Rozmiar tekstu: A A A

Żeglarskie zmagania i kulinarny pojedynek w finale kampanii 7 Cudów Mazur

Olsztyn24
7 Cudów Mazur - Ryn (fot. Jacek Balk - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Za nami finałowa impreza wakacyjnego cyklu samorządowej kampanii 7 Cudów Mazur. Podczas sobotnich (22.08) zmagań na Jeziorze Ryńskim żeglarze walczyli o zwycięstwo w Żeglarskim Pucharze 7 Cudów Mazur. Ostatecznie najlepsza okazała się załoga Aleksandra Fereńca. Na lądzie dużym zainteresowaniem wśród turystów cieszyły się kulinarne atrakcje, turnieje gier i zabaw dla rodzin, a także rejsy katamaranami X-Cat.

22 sierpnia w Rynie odbyły się ostatnie regaty z cyklu Żeglarskiego Grand Prix o Puchar 7 Cudów Mazur. W finałowych zawodach udział wzięło dziesięciu sterników, którzy wcześniej zagwarantowali sobie start dzięki eliminacjom rozgrywanym w Mikołajkach, Mrągowie, Giżycku i Węgorzewie. W Rynie rywalizacja odbyła się na jachtach klasy Omega. Pogoda okazała się łaskawa dla żeglarzy. Zawodom towarzyszyła słoneczna pogoda i umiarkowany wiatr o sile 2-3 w skali Beauforta. Rozegrano trzy zacięte wyścigi. Ostatecznie najszybsza okazała się ekipa Aleksandra Fereńca, która otrzymała nagrodę główną - czek w wysokości 3000 zł. Tuż za nimi, na drugim miejscu uplasowała się załoga Jacka Daszkiewicza, a podium uzupełnił team Piotra Bakoty. Pełne wyniki finałowych zawodów są dostępne na stronie www.7cudowmazur.pl.   
 
Tradycyjne mazurskie smaki opanowały Ryn

Finałowa impreza przyciągnęła do Ekomariny Ryn nie tylko fanów żeglarstwa, ale również tradycyjnej, mazurskiej kuchni. W sobotnie popołudnie rozegrano kulinarny pojedynek „Wariacje mazurskich smaków”. Trzy blogerki: Anna Buraczewska „Blaneczkowo”, Emilia Wańczyk „Emcia Pichci!” oraz Agata Witowska „Kulinarne przygody Gatity” zmierzyły się ze sobą przygotowując pierogi z wędzonym pstrągiem. Jury na czele z Sylwestrem Drężkiem, restauratorem z Warszawy oceniało przede wszystkim smak potraw oraz estetykę wykonania. Konkurs wygrała Agata Witowska, która oczarowała jury efektowną prezentacją swojego dania. Drugie miejsce przypadło Annie Buraczewskiej, a trzecie Emilii Wańczyk. Laureatki konkursu zostały nagrodzone sprzętem AGD ufundowanym przez miasto Ryn.
 
Po zmaganiach blogerek przyszedł czas na cieszący się dużą popularnością festyn kulinarny „Ryńskie Smalcowanie z Ogórczeniem”, w ramach którego odbył się konkurs na najlepszy smalec i ogórki kiszone, a także pokazy kulinarne. Nie zabrakło również Mistrzostw Polski w Rzucie Ogórkiem Parami.
R E K L A M A
banner
– Mazury znane są Polakom oraz zagranicznym turystom w  przede wszystkim z pięknych i czystych lasów, licznych jezior czy malowniczych krajobrazów. W ramach naszych działań, podczas kampanii 7 Cudów Mazur chcieliśmy zwrócić uwagę również na inne aspekty, które pozytywnie wyróżniają nasz region. Chodzi przede wszystkim o rozwój lokalnej infrastruktury turystycznej. Osoby planujące swój urlop na Mazurach mogą go spędzić aktywnie np. korzystając z licznych ścieżek rowerowych, placów zabaw, parków linowych czy siłowni na świeżym powietrzu. Ponadto warto wspomnieć o bogatych tradycjach kulinarnych Mazur. W związku z tym podczas finału kampanii w Rynie zorganizowaliśmy kulinarne zawody blogerów, by pokazać turystom, że nasz region może również kojarzyć się z odkrywaniem wykwintnych smaków regionalnych potraw – powiedział Józef Karpiński, burmistrz Rynu.

Aktywności nigdy za wiele

W strefie kibica 7 Cudów Mazur największą popularnością cieszył się turniej gier i zabaw Skoda Familiy Cup, w którym udział wzięło dwanaście zespołów składających się z rodzica oraz dziecka. Zespoły walczyły ze sobą w specjalnych konkurencjach sprawdzających zarówno sprawność fizyczną, jak również zgranie drużyny. Na zwycięzców poszczególnych rund czekały atrakcyjne nagrody w do aktywnego spędzania wolnego czasu.

W przerwach między turniejami odbywały się pokazy ratownicze, które przygotowali ratownicy PCK Olsztyn. Obserwujący je turyści mogli dowiedzieć się jak należy postępować, gdy będziemy świadkami wypadku i w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym. Rodziny z dziećmi chętnie uczestniczyły również w konkursach edukacyjnych przygotowanych przez Lasy Państwowe, a dorośli relaksowali się podczas rejsów na Jeziorze Ryńskim na pokładach katamaranów X-Cat.  

Rowerowe show Krystiana Herby, aktualnego rekordzisty Guinnessa i ambasadora projektu Green Velo przyciągnęło do Ekomariny Ryn mnóstwo widzów. Polski mistrz trialu zaprezentował obserwatorom swoje umiejętności i udowodnił, że na rowerze potrafi wykonać niejedną sztuczkę.
 
Sobotnią imprezę zakończyła ceremonia wręczania nagród dla zwycięzców Żeglarskiego Grand Prix o Puchar 7 Cudów Mazur, a także laureatów konkursów w ramach festiwalu kulinarnego „Ryńskie Smalcowanie z Ogórczeniem”, po której odbył się koncert zespołu szantowego „Kochankowie Sally Brown”.

Robert Chruściński

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl