Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2015-08-26 14:39 | Rozmiar tekstu: A A A

Rząd przedstawił listę inwestycji drogowych

Olsztyn24
Rządowe finansowanie uzyskało m.in. połączenie Olsztyna z S-7
Podczas wczorajszego (26.08) posiedzenia Rady Ministrów szefowa Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju przedstawiła informację dotyczącą projektu Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023, które mają zapewnione rządowe i unijne finansowanie. Na liście inwestycji znalazły się trasy biegnące przez województwo warmińsko-mazurskie, w tym także krajowa „szesnastka”. Podczas specjalnej konferencji prasowej mówiła dziś o tym szefowa rządu Ewa Kopacz.

- Obecne propozycje są korzystniejsze dla województwa - przyznaje wicemarszałek województwa Jacek Protas. – Pani premier obiecała, że dalsza modernizacja „szesnastki” znajdzie się w priorytetach rządu i tak się stało. Region zyska przede wszystkim „ekspresowe” połączenie ze stolicą i Trójmiastem. Dla rozwoju naszej gospodarki i atrakcyjności inwestycyjnej województwa ma to olbrzymie znaczenie.

Droga ekspresowa S-7 otrzymała finansowanie na całym odcinku biegnącym przez województwo warmińsko-mazurskie. Do tej pory prace nie rozpoczęły się jeszcze na odcinku Elbląg-Gdańsk, ale sam przetarg jest na końcowym etapie i znane są już oferty wykonawców. Zapewnione pieniądze ma także łącznik od S-7 do obwodnicy Olsztyna, tj. droga S-51 oraz południowa obwodnica miasta. Uwzględniona w programie została też S-61 w wschodniej części województwa.
R E K L A M A
banner
- Jeszcze jesienią mają być podpisane ostatnie umowy z wykonawcami na całym przebiegu S-7 w północnej Polsce – dodaje Jacek Protas. – Chodzi o odcinek Elbląg-Gdańsk łączący nasz region z Pomorzem.

Goszcząc w lipcu na Warmii i Mazurach premier Ewa Kopacz zapewniała, że w drogowych planach rządu znajdzie się krajowa szesnastka. W informacji przedstawionej przez minister infrastruktury i rozwoju modernizacja dk 16 została uwzględniona w załączniku dotyczącym przebudowy dróg krajowych.

W dokumencie znalazła się oczywiście obwodnica Olsztyna w ciągu dk 16. W programie zostały też zapisane obwodnice Nowego Miasta Lubawskiego oraz Bartoszyc.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl