Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2015-08-28 20:59 | Rozmiar tekstu: A A A
FIVB Beach Volleyball Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015

Kinga Kołosińska i Monika Brzostek w półfinale Wielkiego Szlema

Olsztyn24
Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015 (fot. Kamil Pastusiak/kampas-sport.eu - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015 najlepsze polskie siatkarki plażowe idą jak burza. Polki w świetnym stylu awansowały do półfinału, co już jest najlepszym wynikiem w historii ich występów w turniejach Wielkiego Szlema. Dzisiejsze (28.08) rozgrywki były niezwykle udane także dla polskich siatkarzy plażowych, którzy wygrali wszystkie swoje mecze.

Piątek bezsprzecznie należał do Moniki Brzostek i Kingi Kołosińskiej. Od mistrzostw Europy, podczas których zdobyły brązowe medale, Polki prezentują bardzo dobrą i równą formę. Potwierdzają to ich wyniki w olsztyńskim turnieju. Z rozgrywek grupowych Kołosińska i Brzostek awansowały bezpośrednio do drugiej rundy, w której stoczyła ciężki i emocjonujący pojedynek z Kanadyjkami Bansley/Pavan. Do samego końca obie pary zaciekle walczyły o wygraną, ale to biało-czerwone postawiły kropkę nad „i”. W ćwierćfinale Polkom poszło już łatwiej – mocno dopingowane przez ponad 3,5 tysiąca kibiców, Kołosińska i Brzostek nie dały większych szans Amerykankom Fendrick/Sweat. Nie przeszkodziła im nawet deszczowa aura.

– Jesteśmy przyzwyczajone do różnych warunków – zarówno do mocnego słońca, jak i deszczu. Byłyśmy bardzo skupione na grze i nie myślałyśmy o warunkach atmosferycznych. Starałyśmy się realizować elementy taktyczne, która trener nam przekazał i to się udało – powiedziała po spotkaniu Kinga Kołosińska.
R E K L A M A
banner
W piątek zakończyła się rywalizacja grupowa w turnieju mężczyzn, a polscy siatkarze radzili sobie doskonale. Jako pierwsi mieli grać Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, jednak Amerykanie Rosenthal/Brunner nie przystąpili do pojedynku. Walkower zapewnił Polakom pierwsze miejsce w grupie i bezpośredni awans do II rundy. Podobnej jak Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel, którzy zakończyli fazę grupową zwycięstwem nad Łotyszami Smoilovs/Smedins J. Mecz był także swoistym pojedynkiem polskich i łotewskich kibiców, których do Olsztyna przyjechało około tysiąca. Bardzo ważną wygraną zapisali na swoim koncie także Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz, którzy do końca walczyli o pierwszą pozycję w grupie. Zabrakło niewiele i polski team uplasował się na drugim miejscu, więc w sobotę rozpocznie rywalizację już o godzinie 9:00. Ich rywalami będą groźni Amerykanie Dalhausser/Lucena. Pozostałe dwie polskie dwójki czekają na swoich przeciwników.

– Mam nadzieję, że przy takiej publiczności będziemy grać także sobotnie mecze, to świetne wsparcie – stwierdził po swoim meczu Grzegorz Fijałek.

Turniej Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015 wkracza w decydującą fazę. W zawodach pozostały już tylko najlepsze drużyny, co zapewnia bardzo wysoki poziom rywalizacji. Organizatorzy przygotowali także liczne atrakcje dla kibiców, dlatego warto przybyć nad jezioro Ukiel. W weekend część miejsc jest biletowana, ale większość trybun dostępna jest dla kibiców bezpłatnie.

Komplet wyników oraz harmonogram gier w turnieju Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015 można śledzić na oficjalnej stronie Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej: www.fivb.org

Informacje dostępne są także na bieżąco na stronie internetowej www.grandslam.pzps.pl oraz na turniejowych profilach w portalach społecznościowych: Facebook, Twitter, Instagram i Youtube.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl