Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2015-08-25 18:39 | Rozmiar tekstu: A A A
FIVB Beach Volleyball Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015

Bez polskiego happy endu w kwalifikacjach

Olsztyn24
Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015 (fot. Kamil Pastusiak/kampas-sport.eu - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Na rundzie kwalifikacyjnej udział w zawodach FIVB Beach Volleyball Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015 zakończyły dwie polskie pary Marta Pietroczuk/Paulina Stasiak i Agnieszka Adamek/Kinga Legieta. W turnieju głównym zagrają zatem trzy teamy z Polski – Kołosińska/Brzostek, Włoch/Stępień oraz Trybula/Kłoda. Dziś (25.08) także rozegrano mecze country quota w turnieju mężczyzn.

Turniej rozpoczęło starcie duetu Pietroczuk/Stasiak ze Szwajcarkami Goricanec/Hüberli. Młoda polska para, dla której był to pierwszy w karierze występ w turnieju tej rangi, spisała się dobrze i niewiele brakowało, by spotkanie rozstrzygał tie-break. W pierwszych akcjach spotkania lekka trema Polek sprawiła, że rywalki szybko zbudowały wysoką przewagę. Gdy polski duet złapał już swój rytm na boisku, rozpoczęła się wyrównana walka, a serie punktów zdobywanych przez Pietroczuk i Stasiak pozwoliły na odrobienie części strat. Jednak to było za mało i  para Goricanec/Hüberli wygrała w partii premierowej. Drugi set wyglądał już zupełnie inaczej – biało-czerwone otworzyły go prowadzeniem 4:0. W kolejnych akcjach przeciwniczki dość szybko wyrównały, ale cały czas na boisku toczyła się wyrównana walka. Doświadczenie Szwajcarek wzięło górę w końcówce i to one przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę.

– Na początku rzeczywiście ręce trochę się trzęsły, ale z czasem było coraz lepiej. Próbowałyśmy też trochę zagrań, których nie mamy jeszcze dobrze dopracowanych, więc pojawiły się błędy. Dla nas ten turniej to ogólnie jest bomba, bo do tej pory tylko podawałyśmy piłki na boiskach i nie miałyśmy okazji grać w takich zawodach – powiedziała po występie w Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015 Marta Pietroczuk.
R E K L A M A
banner
Druga polska dwójka nie poradziła sobie z kolei z fińskim duetem Lehtonen/Lahti. Doświadczone rywalki okazały się wyraźnie lepsze. Polki tylko krótkimi momentami były w stanie prowadzić wyrównaną walkę i przegrały w obu rozegranych setach bardzo wyraźnie. Obie pary, które pokonały polskie duety wywalczyły przepustki do startującego jutro turnieju głównego. Zarówno Szwajcarki, jak i Finki w drugiej rundzie stoczyły dwusetowe pojedynki. Ponadto do main draw awansowały kolejne reprezentantki Szwajcarii, dwie pary z Brazylii, Amerykanki, Holenderki, a także zawodniczki Vanuatu – egzotycznego państwa w Oceanii.

We wtorek wczesnym popołudniem rozegrano także country quota w turnieju męskim, które wyłoniły trzy duety, które zagrają w jutrzejszych kwalifikacjach. Są to pary: Álvaro Filho/Vitor Felipe, Kubala/Hadrava i Sorokins/Toms. Obok nich bez potrzeby rozgrywania meczów awans uzyskali także Tocs/Finsters, Solovejs/Abolins oraz Dumek/Kufa, R. W eliminacjach wystartuje także para Maciej Kosiak/Maciej Rudol, którzy do Olsztyna przyjechali po wywalczeniu srebrnych medali w CEV Satellite w Skopje.

Wyniki polskich par w turnieju kwalifikacyjnym Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015:

Pietroczuk/Stasiak POL [25] - Goricanec/Hüberli SUI [8] 0:2 (16:21, 18:21)
Lehtonen/Lahti FIN [7] - Legieta/Adamek POL [26] 2:0 (21:13, 21:15)

Informacje z Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015 na bieżąco można śledzić na stronie internetowej zawodów – www.grandslam.pzps.pl oraz na turniejowych profilach w portalach społecznościowych: Facebook, Twitter, Instagram i Youtube.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl