Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2015-08-28 22:07 | Rozmiar tekstu: A A A

Amazonki z całej Polski goszczą w Olsztynie

Olsztyn24
Zwycięskie zespoły na podium | Więcej zdjęć »
Ponad 100 pań, które wygrały walkę z rakiem piersi, bierze udział z XI Spartakiadzie Amazonek „Dąż do sprawności”. Kulminacyjnym momentem trzydniowego spotkania (piątek-niedziela), zorganizowanego przez Olsztyńskie Towarzystwo „Amazonki”, była dzisiejsza (29.08) rywalizacja sportowa o Puchar Prezydenta Olsztyna w hali Olsztyńskiej Szkoły Wyższej im. Józefa Rusieckiego.

- Tę spartakiadę organizujemy po to, aby udowodnić sobie i innym ludziom, że po leczeniu raka da się żyć - mówi Marianna Kunikowska, szefowa olsztyńskich Amazonek. - Poza tym spartakiada jest doskonałą okazją do integrowania się dziewczyn z różnych miast Polski. W tym roku gościmy drużyny z 24. miast, od południa, przez centrum, do północno-wschodniej Polski. Chętnych było więcej, ale finanse nie pozwoliły nam na przyjęcie wszystkich zgłoszeń. Z tego też powodu w tym roku Olsztyn reprezentuje tylko jedna drużyna.

Do Olsztyna przyjechały amazonki z Warszawy (3 drużyny), Białegostoku, Torunia, Chojnic, Starogardu Gdańskiego, Słupska, Tczewa, Kutna, Łowicza, Bydgoszczy, Nowego Dworu Mazowieckiego, Skierniewic, Sandomierza i Tomaszowa Mazowieckiego. Województwo warmińsko-mazurskie reprezentowały panie z Kętrzyna, Ełku, Nowego Miasta Lubawskiego, Iławy, Działdowa, Bartoszyc, Giżycka i Olsztyna.
R E K L A M A
banner
Wśród konkurencji dzisiejszej rywalizacji sportowej znalazły się: sztafeta po kopercie, tor przeszkód, slalom unihokejowy, podawanie piłki nad głowami, rzut na palik i rzut lotkami do tarczy. Po podliczeniu wyników okazało się, że najlepiej w tej zabawie wypadła drużyna z Bartoszyc. Za nimi uplasowały się zespoły z Olsztyna i Iławy. I te zespoły odebrały z rąk prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza puchary za zwycięstwo. Pozostałe drużyny zajęły... czwarte miejsce. Każda z uczestniczek spartakiady otrzymała pamiątkowy dyplom.

Sportowa rywalizacja na parkiecie nie była jedyną propozycją, jaką przedstawiły swoim koleżankom olsztyńskie amazonki na czas ich pobytu w Olsztynie. W ofercie znalazły się m.in. kąpiele w basenie Olsztyńskiej Szkoły Wyższej, spotkania z psychologiem i rehabilitantem oraz podstawowe badania lekarskie. Nie zabrakło także wieczornego spotkania integracyjnego.

- Panie uczestniczące w naszej imprezie są przeszczęśliwe i proszą o jeszcze
- podsumowuje Marianna Kunikowska.

Następna okazja do spotkania amazonek w Olsztynie już za rok.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
XI Spartakiada Amazonek w Olsztynie

29-08-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl