Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2015-09-10 14:54 | Rozmiar tekstu: A A A

Uniwersytecka geodezja z kategorią A

Olsztyn24
(fot. archiwum)
Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego jako jedyny wydział geodezyjny w Polsce otrzymał kategorię naukową A. Wydział był już oceniany w 2014 roku, jednak po reorganizacji i przyłączeniu kierunku budownictwo poddał się ocenie parametrycznej ponownie. Natomiast w maju tego roku kierunek geodezja i kartografia prowadzony przez wydział jako jedyny tego typu w Polsce otrzymał ocenę „wyróżniającą" za jakość kształcenia.

Jak zaznacza prof. Ryszard Górecki, rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, przyznanie kategorii naukowej A, a także wcześniejsze wyróżnienie kierunku geodezja i kartografia dają szansę uzyskania przez wydział dodatkowych środków finansowych na kształcenie przez najbliższe 6 lat.

Duży wpływ na podwyższenie oceny miały osiągnięcia naukowe i twórcze pracowników oraz potencjał naukowy wydziału. Dziekan Radosław Wiśniewski podkreśla, że potencjał naukowy wydziału cały czas rośnie. W krótkim czasie zwiększyła się liczba publikacji naukowych z 18 do 60 w ciągu roku. Najlepsze prace są wyróżniane wewnętrznymi grantami w wysokości 1200 zł.
R E K L A M A
banner
- Kwestia oceny i awansów pracowniczych na Wydziale Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa jest ściśle określona. Każdy pracownik może się zapoznać ze wskazanymi założeniami, np. co musi zrobić, ile grantów uzyskać, aby awansować – wyjaśnia dziekan.

Wydział stara się również polepszyć współpracę z gospodarką. Do tego celu zostanie wyznaczona jedna osoba, która będzie pośredniczyć w kontaktach wydziału z biznesem.

Ostatnim kryterium  branym pod uwagę przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego były pozostałe efekty działalności naukowej. Jak zaznacza dziekan Radosław Wiśniewski, wydział może pochwalić się pracownikami, którzy zajmują znaczące pozycje, np. w Narodowym Centrum Nauki, organizacjach międzynarodowych czy też komitetach redakcyjnych.

Władze wydziału mają nadzieję, że otrzymana kategoria naukowa A pozwoli na uzyskanie z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dodatkowego dofinansowania. Pozwoliłoby to na podniesienie jakości kształcenia – zakup sprzętu, np. niwelatorów cyfrowych, z których mogliby korzystać studenci, a także rozwój infrastruktury informatycznej, tak aby każdy student miał dostęp do nowoczesnego licencjonowanego oprogramowania, z którego mógłby korzystać także w domu.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl