Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2015-09-25 13:46 | Rozmiar tekstu: A A A

Nowa sieć ciepłownicza przy ul. Mroza

Olsztyn24
Sieć preizolowana po przebudowie (fot. MPEC) | Więcej zdjęć »
Dwa dni przed planowanym terminem, 23 września, zakończyła się modernizacja sieci ciepłowniczej przy ul. Mroza. Jej efekt to 280 metrów nowoczesnej, bezpiecznej i bezawaryjnej sieci, dostarczającej ciepło do mieszkańców Olsztyna w tym rejonie miasta.

Przebudowa sieci kanałowej przy ul. Mroza, konieczna ze względu na jej duże wyeksploatowanie, została podzielona na dwa etapy. Pierwszy z nich zakończył się 28 sierpnia br., natomiast drugi realizowany jest we wrześniu. Jego najważniejszy moment – przepięcie nowej sieci, skutkujący przerwą w dostawie ciepłej wody – został zakończony.

- Przebudowa tak kluczowego odcinka sieci wiązała się z koniecznością przerw w dostawie ciepłej wody do dużej liczby odbiorców, mieszkańców m.in. ulic Piotrowskiego, Kujawskiej, czy Pomorskiej – mówi Sławomir Obiedziński, kierownik Działu Budowy Sieci MPEC Olsztyn. - Ten czynnik szczególnie wpływał na naszą determinację do jak najszybszego zrealizowania zadania. Duże zaangażowanie naszych pracowników i poszerzony czas pracy pozwoliły skrócić planowane utrudnienia dla mieszkańców okolicznych ulic i osiedli z czterech do dwóch dni. Zadbaliśmy również o to, aby prace montażowe i przygotowawcze wykonać z odpowiednim wyprzedzeniem – dodaje.
R E K L A M A
banner
W ramach przebudowy usunięto tradycyjną sieć kanałową wraz z kanałami betonowymi, a następnie ułożono i podłączono sieć rur preizolowanych. Nowoczesna technologia minimalizuje ryzyko awarii, zwiększa efektywność przesyłu i pozwala na bieżące monitorowanie sieci.

W planach Spółki MPEC jest przebudowa kolejnego odcinka sieci o długości 200 mb przy ul. Mroza.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl