Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2015-09-26 15:29 | Rozmiar tekstu: A A A

Ośrodek żeglarski na Słonecznej Polanie oficjalnie otwarty!

Olsztyn24
Oficjalne otwarcie ośrodka na Słonecznej Polanie | Więcej zdjęć »
Od dzisiaj (26.09) można mówić, że zagospodarowanie brzegów Jeziora Krzywego w Olsztynie zostało zakończone. Jako ostatnie z trzech dużych inwestycji rekreacyjno-sportowych nad największym z olsztyńskich akwenów oddane zostało do użytku Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego „Słoneczna Polana”. Symboliczną wstęgę przecięli wspólnie marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin, prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz i prezes Polskiego Związku Żeglarskiego Wiesław Kaczmarek. Zaraz potem prezydent Olsztyna symbolicznie zwodował zbudowaną przez przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 31 miniaturową żaglówkę. Więcej o uroczystości otwarcia „Słonecznej Polany” na naszym filmie wideo.

Słoneczna Polana to wkomponowane w nadbrzeżną skarpę przeszklone budynki, które pełnią wielorakie funkcje. Znajdują się tam: hangar na łodzie i jachty, ogrzewany warsztat szkutniczy z zapleczem socjalnym i wypożyczalnia sprzętu pływającego. Kompleks mieści też restaurację, spa i sale konferencyjne. Wszystkie pomieszczenia są przeszklone i oferują wspaniały widok na jezioro. Latem szklane tafle będą rozsuwane i zapewnią bezpośredni kontakt z otaczającą przyrodą.

Do ogrzewania obiektu zastosowano najnowsze rozwiązania. Głównym źródłem energii cieplnej dla Słonecznej Polany będą gruntowe wymienniki ciepła. Wraz z odwiertami o głębokości 150 metrów zapewnią zupełnie niezależny i ekologiczny sposób ogrzewania budynków wchodzących w skład kompleksu. Ciepło zostanie rozprowadzone w budynkach poprzez system ogrzewania podłogowego oraz system wentylacyjny.
R E K L A M A
banner
Jedną z najważniejszych funkcji Słonecznej Polany jest oczywiście zapewnienie przystani dla łodzi i jachtów. Marina wyposażona została w dwa tak zwane slipy, czyli specjalne pomosty do spuszczania łodzi na wodę. Jeden z nich jest zamontowany na stałe, a drugi, pływający, zapewni pełną elastyczność w spuszczaniu i wyciąganiu łodzi z wody. Do dyspozycji żeglarzy oddano także potężny dźwig o udźwigu 5 ton.

Kolejny interesujący element inwestycji to pływające pomosty. Drewniane konstrukcje zakotwiczone są do betonowych balastów usadowionych na dnie jeziora. Pomosty stałe, okalające wybrzeże podświetlone zostaną energooszczędnymi ledami.

Budynek mariny wyposażony zostanie w nowoczesną windę dla osób niepełnosprawnych. Na dachach zlokalizowano tarasy widokowe, a ich pozostała przestrzeń została pokryta zielenią.

Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego wyposażone zostało także w sprzęt pływający i sportowy o wartości 25 tys. złotych.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [3]
~mieszkanka / 2015-09-27 19:24
Szanowny żeglarzu, bazy noclegowej w pobliżu mnóstwo, plus w mieście i tańszej i droższej.
~żeglarz / 2015-09-27 10:21
"Tłumy" na otwarciu? Bez bazy noclegowej -hotelu to bubel.
~widz / 2015-09-26 19:50
Panie prezydencie, jestem zachwycony tym co się dzieje w Olsztynie. Jest Pan bardzo pracowity. Zmieniam zdanie. Następnym razem zagłosuję na Pana. Ktoś nam jednak zrobił wodę z mózgu. A my uwierzyliśmy. Szacun dla Pana
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Otwarcie Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego „Słoneczna Polana” w Olsztynie

26-09-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl