Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UG Dywity | 2015-09-28 16:51 | Rozmiar tekstu: A A A
Brązowy medal na Mistrzostwach Polski

Największy sukces lekkoatletki z Dywit

Olsztyn24
Alicja Potasznik z trenerem Szymonem Niestatek (fot. Promocja UG Dywity - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Alicja Potasznik, lekkoatletka GUKS Dywity brązową medalistką Mistrzostw Polski młodziczek na dystansie 100 metrów! Ten wspaniały sukces odniosła podczas zawodów mistrzowskich, które odbyły się w weekend 26-27 września w Radomiu.

Znakomity występ na mistrzostwach Ala udokumentowała czwartym miejscem w biegu na 300 metrów. Do drugiego medalu zabrakło zaledwie trzy setne sekundy.

– To pierwszy, wymarzony medal, który został wywalczony przez Alę w bardzo trudnych warunkach – podkreśla Szymon Niestatek, trener Alicji Potasznik. – Brąz na dystansie 100 metrów Ala uzyskała przy padającym deszczu i bardzo silnym wietrze.
R E K L A M A
banner
Jadąc na mistrzostwa Alicja Potasznik wcale nie była faworytką na dystansie sprinterskim. Do Radomia zawodniczka z Dywit przyjechała z dziesiątym czasem spośród startujących. Po biegach eliminacyjnych Ala miała szósty czas, jednak w finale pokazała charakter i znakomitą wytrzymałość szybkościową, co zaowocowało trzecim miejscem, brązowym medalem i czasem 12,75 sekundy.

– Taki sam czas uzyskała zdobywczyni drugiego miejsca – mówi Szymon Niestatek. – Dopiero analiza fotofiniszu wykazała, że Alicja przegrała srebro o trzy tysięczne sekundy, czyli o szerokość palca.   

Trener i zawodniczka przeżyli niezwykle miłe chwile podczas dekoracji, gdy cała lekkoatletyczna Polska usłyszała o Dywitach. W niedzielę zawodniczka z Dywit rywalizowała na dystansie 300 metrów. Alicja pobiegła świetnie w jednym z czterech biegów rankingowych bijąc przy okazji swój rekord życiowy. Po zsumowaniu wyników we wszystkich czterech biegach okazało się, że Alicja Potasznik uzyskała czwarty czas. Do drugiego brązowego medalu zabrakło jej 0,3 setne sekundy!

– Po biegu Ala nie dowierzała, że zabrakło tak niewiele – mówi Szymon Niestatek. – Szkoda, że najlepsze zawodniczki po biegach rankingowych nie spotkały się w bezpośredniej walce w finale, bo mogło się to skończyć inaczej. A tak jest malutki niedosyt, który jednak zdecydowanie  przebija wielka radość z medalu na 100 metrów.     

Zdobycie medalu mistrzostw Polski to największy sukces w sześcioletniej historii gminnego klubu lekkoatletycznego GUKS Dywity. Kosztował on wiele pracy zarówno zawodniczkę, jak i trenera. Alicja Potasznik poświęca tygodniowo na treningi od 10 do 12 godzin, do tego trzeba dołożyć wyjazdy na obozy sportowe i zawody.

– Taki sukces na pewno doda motywacji innym zawodnikom – uważa Szymon Niestatek. – Już teraz zapraszam młodych ludzi na wspólne zajęcia lekkoatletyczne. Lada dzień będziemy mieli oddany do użytku piękny i nowoczesny stadion do trenowania w Dywitach (wszelkie informacje o treningach pod numerem telefonu: 733 757 693).  

Na zakończenie trener Szymon Niestatek dziękuje za trud i współpracę.

– Dziękuję przede wszystkim Ali, a także jej rodzicom Agnieszce i Mariuszowi Potasznik za wsparcie i zrozumienie – mówi trener GUKS Dywity. – Dziękuje również za dużą pomoc ze strony Gminy Dywity. Dzięki temu możemy prowadzić zajęcia lekkoatletyczne w Dywitach, jeździć na zawody po terenie kraju oraz dofinansowywać naszej młodzieży obozy sportowe.

Z D J Ę C I A
Komentarze [2]
~Szymon Niestatek / 2015-09-30 18:43
Serdecznie dziękujemy :-) Będziemy pracować dalej. Konkurencja jest mocna, ale będziemy walczyć :-)
~Mieszkanka / 2015-09-29 18:26
Serdeczne gratulacje dla Ali i trenera Szymona. Tak trzymać............
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl