Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2015-10-17 16:00 | Rozmiar tekstu: A A A

Harcerze z ZHP kończą obchody jubileuszu 70-lecia Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej

Olsztyn24
Naczelnik ZHP hm. Małgorzata Sinica i komendant Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej hm. Jakub Zięty | Więcej zdjęć »
Harcerze z Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej Związku Harcerstwa Polskiego oficjalnie kończą dzisiaj (17.10) obchody 70. rocznicy powstania swojej organizacji. Wydarzenia z tej okazji zaplanowano na cały dzień w różnych miejscach Olsztyna.

Najważniejszym punktem podsumowania jubileuszu był poranny apel harcerski na Placu Konsulatu Polskiego, pod kolumną Orła Białego, z udziałem m.in. naczelnika ZHP harcmistrz Małgorzaty Sinicy, wicemarszałek województwa Wioletty Śląskiej-Zyśk, prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza i szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Olsztynie, płka Andrzeja Szczołka.

Podczas uroczystości prezydent Olsztyna i szef WSzW udekorowani zostali przez komendanta Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej hm. Jakuba Ziętego brązowymi odznakami Za Zasługi dla Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej. Odsłonięto też dwie tablice upamiętniające obecność harcerzy w Olsztynie i ich zasługi dla miasta i regionu - jedną na Placu Konsulatu Polskiego, drugą zaś na pobliskim budynku Domu Polskiego.
R E K L A M A
banner
W programie uroczystości pod kolumną Orła Białego było też odczytanie jubileuszowego rozkazu komendanta Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej, okolicznościowe wystąpienia gości honorowych i złożenie wieńców, wiązanek kwiatów oraz zapalenie zniczy pod kolumną.

W planach harcerzy na dzisiaj była jeszcze konferencja naukowo-instruktorska w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie, a dla harcerzy i zuchów gra miejska pod hasłem „70–zgłoś się”.

Obchody jubileuszu zakończy wieczorne spotkanie przy harcerskim ognisku.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Uroczysty apel Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej ZHP

»

17-10-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl