Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2015-10-26 11:50 | Rozmiar tekstu: A A A

WFOŚiGW będzie pośredniczył w wydaniu ponad 200 mln euro

Olsztyn24
Podpisanie umowy w Urzędzie Marszałkowskim | Więcej zdjęć »
Urząd Marszałkowski w Olsztynie i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie postanowiły kontynuować współpracę przy realizacji Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury. Dzisiaj (26.10) w Urzędzie Marszałkowskim podpisano umowę pomiędzy zarządem województwa a zarządem WFOŚiGW w sprawie powierzenia funduszowi funkcji instytucji pośredniczącej przy realizacji RPO na lata 2014-2020. Za pośrednictwem funduszu beneficjenci będą mogli starać się o dofinansowanie projektów w łącznej kwocie nieco ponad 206 mln euro.  

- Głównie są to pieniądze dla osi priorytetowych Efektywność energetyczna oraz środowisko przyrodnicze - powiedział Adam Krzyśków, prezes zarządu WFOŚiGW w Olsztynie, podczas uroczystości podpisania umowy. - Wypada tylko mieć nadzieję, że wdrażanie tej osi pójdzie równie sprawnie jak dzisiejsze podpisywanie umowy. W poprzedniej perspektywie WFOŚiGW również wdrażał część programu operacyjnego, ale była to kwota zdecydowanie niższa, niecałe 100 mln euro. Trzeba też przyznać, że nowe zadania są dużo bardziej skomplikowane. To będą duże projekty, trudne i złożone technologicznie. Ale mamy nadzieję, że nie zawiedziemy zaufania.

WFOŚiGW będzie wspierał projekty dotyczące odnawialnych źródeł energii (ok 100 mln euro, w tym 40 mln euro na budowę infrastruktury elektroenergetycznej), poprawy efektywności energetycznej w sektorze MŚP (20 mln euro), gospodarki odpadami (ponad 20 mln euro), gospodarki wodno-ściekowej (ponad 20 mln euro).
R E K L A M A
banner
Nowym priorytetem w perspektywie 2014-2020 jest bioróżnorodność, na którą przeznaczone jest ponad 40 mln euro. Z tej dziedziny wspierane będą projekty dotyczące ochrony gatunków i siedlisk, środki także trafią do parków krajobrazowych oraz na inne projekty związane np. z ochroną starych parków, zakładaniem parków i terenów zielonych. Głównymi odbiorcami środków na bioróżnorodność będą organizacje pozarządowe i samorządy.

Wskaźniki jakie WFOŚiGW chce osiągnąć do 2023 roku poprzez realizację tych projektów to choćby blisko 60 MW mocy z Odnawialnych Źródeł Energii, 400 km sieci elektroenergetycznych, 37 km kanalizacji, ponad 15 tys. osób podłączonych do nowej sieci kanalizacyjnej. Z bioróżnorodności, np. 8 tys. ha powierzchni siedlisk wspartych w zakresie uzyskania lepszego statusu.

Pierwsze konkursy WFOŚiGW planuje ogłosić w pierwszym kwartale 2016 roku.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Podpisanie umowy pomiędzy Zarządem Województwa a WFOŚiGW w Olsztynie

»

26-10-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl