Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2015-10-29 12:37 | Rozmiar tekstu: A A A

Wdrażaniem Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko będzie zajmował się WFOŚiGW w Olsztynie

Olsztyn24
Porozumienie podpisał m.in. Adam Krzyśków - prezes olsztyńskiego WFOŚiGW (z lewej)
W Poznaniu właśnie odbywają się co roczne Targi Pol–Eco-System - jedno z najważniejszych wydarzeń poświęconych ochronie środowiska. To właśnie podczas jednej z konferencji Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisał z przedstawicielami wojewódzkich funduszy porozumienie w sprawie powierzenia zadań związanych z realizacją Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 w zakresie osi priorytetowej II Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu. Na Warmii i Mazurach wdrażaniem POIiŚ będzie się zajmował NFOŚiGW przy aktywnym wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Przewidywany wkład unijny dla całego kraju wyniesie ponad 3508, 2 mln euro. W ramach tych środków będzie można realizować projekty w zakresie rozwoju infrastruktury środowiskowej, np. oczyszczalnie ścieków, sieć kanalizacyjna oraz wodociągowa, instalacje do zagospodarowania odpadów komunalnych, w tym do ich termicznego przetwarzania.

Ponadto środki unijne będą mogły być przeznaczone na ochronę i przywrócenie różnorodności biologicznej, poprawę jakości środowiska miejskiego (np. redukcja zanieczyszczenia powietrza i rekultywacja terenów zdegradowanych), a także na dostosowanie do zmian klimatu, np. zabezpieczenie obszarów miejskich przed niekorzystnymi zjawiskami pogodowymi, zarządzanie wodami opadowymi, projekty z zakresu małej retencji oraz systemy zarządzania klęskami żywiołowymi.
R E K L A M A
banner
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl