Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2015-11-02 19:15 | Rozmiar tekstu: A A A

Skład zarządu województwa uzupełniony

Olsztyn24
Anna Wasilewska i Jacek Protas pożegnali się dzisiaj z radnynymi i członkami zarządu podczas sesji sejmiku | Więcej zdjęć »
Po październikowych wyborach parlamentarnych uszczuplony został skład zarządu województwa warmińsko-mazurskiego, ponieważ dwoje dotychczasowych jego członków – Anna Wasilewska i Jacek Protas z reprezentujący w Platformę Obywatelską – uzyskało mandat poselski. Spośród radnych sejmiku województwa w parlamencie zasiądą także Adam Ołdakowski (PiS) i Wojciech Kossakowski (PO).

Dla płynnej pracy zarządu województwa w pierwszej kolejności należało uzupełnić jego skład. Zgodnie z umową koalicyjną Platforma Obywatelska zgłosiła kandydatury Mirona Sycza i Marcina Kuchcińskiego, którzy w głosowaniu przeprowadzonym podczas wznowionej dziś (2.11) XI sesji Sejmiku Województwa uzyskali niezbędne poparcie.

Miron Sycz był posłem na Sejm przez dwie ostatnie kadencje, pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych, był członkiem Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa oraz Komisji Spraw Zagranicznych. Uczestniczył w pracach Polsko-Ukraińskiej Grupy Parlamentarnej, a także Polskiej Delegacji Polsko-Ukraińskiego Zgromadzenia Parlamentarnego. W latach 1999-2007 był radnym sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego, pełniąc w tym czasie funkcję przewodniczącego sejmiku. Przez wiele lat był również przewodniczącym rady nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.
R E K L A M A
banner
Marcin Kuchciński jest dyrektorem departamentu pozyskiwania inwestorów Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W latach 2011-2012 był prezesem zarządu i dyrektorem ds. realizacji w firmie Metromex S.A. Od 2007 roku jest radnym Rady Miasta Olsztyna, przewodniczącym Komisji Sportu i Rekreacji, członkiem Komisji Rewizyjnej oraz Komisji Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Rozwoju Miasta.

Następców pozostałych nowo wybranych posłów w Sejmiku Województwa wskaże Wojewódzki Komisarz Wyborczy w Olsztynie.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [5]
~antyłajza / 2017-08-24 21:14
Qvo vadis Platformo promując ludzi występujących przeciwko państwu polskiemu.Ku przestrodze proponuję seans filmu ,,Wołyń" i dla kontrastu lektury ,,historyków" ukraińskich ,opłacanych z budżetu państwa polskiego oraz analizę zachowań postaci wymienionej w tym artykule.Mało mnie dziwią wyniki wyborcze Platformy mającej w szeregach takie ,,osobistości."
~ / 2015-11-03 16:40
Organem prowadzącym szkoły ukraińskiej w Górowie jest Zarząd Województwa. Czyli Sycz będzie organem prowadzącym swojej szkoły w Górowie, gdzie teraz dyrektorem jest jego żona. To jest dopiero układ. Budżet dla szkoły będzie na pewno wysoki.
~zdegustowana / 2015-11-03 15:14
podejrzany i ukrainiec to dopiero reprezentacja goodbye platfromo
~olsztyniak / 2015-11-03 12:33
Do czego politycy się staczają? Czy słuszny był wybór członka zarządu, który jest KŁAMCĄ, OSZUSTEM, RADNYM - NIEMOWĄ? czy jeszce długo w naszym województwie będą rządzić kliki nieudaczników? Widzę, że ich szeregi zwiększają się.
~Jasiu / 2015-11-03 08:57
Pan Kuchciński wkrótce stanie przed sądem za oszukanie swoich wyborców i bezpodstawne pobieranie diety radnego. Czy takiego reprezentanta chce mieć region i taki przykład daje PO?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Zmiany w zarządzie województwa warmińsko-mazurskiego

02-11-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl