Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2015-10-30 12:05 | Rozmiar tekstu: A A A

Platforma wytypowała następców Protasa i Wasilewskiej w zarządzie województwa

Olsztyn24
Marcin Kuchciński jest kandydatem na członka zarządu województwa
Miron Sycz i Marcin Kuchciński mają zastąpić w zarządzie województwa warmińsko-mazurskiego Jacka Protasa i Annę Wasilewską, którzy po wyborze na posłów nie mogą już pełnić kierowniczych funkcji w samorządzie. Taką decyzję podjął zarząd wojewódzki Platformy Obywatelskiej podczas wczorajszego (29.10) posiedzenia. Miron Sycz jest kandydatem na wicemarszałka, natomiast Marcin Kuchciński ma zająć fotel członka zarządu województwa.

Miron Sycz to jeden z bardziej znanych działaczy Platformy Obywatelskiej w regionie. Mieszka w Górowie Iławeckim, gdzie był współzałożycielem i dyrektorem Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania. W latach 1999-2007 był radnym Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego, pełnił też funkcję przewodniczącego sejmiku. W 2007 roku po raz pierwszy wybrany posłem RP. W Sejmie zasiadał przez dwie kadencje (2007-2015). Kandydował również w tym roku na kolejną kadencję w okręgu elbląskim, ale bez powodzenia.

Marcin Kuchciński trzecią kadencję jest radnym Rady Miasta w Olsztynie, członkiem klubu Radnych Platformy Obywatelskiej. Na sesjach Rady Miasta aktywnością się nie wyrózniał. Głośno o nim zrobiło się, gdy olsztyński sąd uznał, że radny nie jest mieszkańcem Olsztyna, a prezydent skreślił go z olsztyńskich spisów wyborczych. Przypomnijmy też, że Rada Miasta Olsztyna nie wygasiła mandatu radnego Kuchcińskiego, więc aktualnie trwa procedura wygaszania tego mandatu przez wojewodę warmińsko-mazurskiego.
R E K L A M A
banner
Zawodowo Marcin Kuchciński jest dyrektorem departamentu pozyskiwania inwestorów Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a politycznie - sekretarzem olsztyńskich struktur Platformy Obywatelskiej.

O tym, czy kandydaci Platformy Obywatelskiej zostaną członkami zarządu województwa warmińsko-mazurskiego dowiemy się w poniedziałek (2.11), kiedy to odbędzie się II część XI sesji Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Dyskusja nad przedstawionymi kandydaturami może być ciekawa, bo przynajmniej dla części radnych sejmiku obie kandydatury mogą być kontrowersyjne.
Komentarze [4]
~zosia / 2015-11-02 11:33
PO takimi decyzjami się pogrąża.
~olo1 / 2015-10-31 18:34
Sycz jak Sycz, ale p. Kuchciński to po prostu oszust, który sfałszował adres zamieszkania i za to powinien co najmniej stracić mandat. Czy Platforma, dając mu "w nagrodę" nową posadę, chce stracić resztki szacunku (i głosów) wyborców?!
~allensteiner / 2015-10-31 08:47
Oby każdy fachowiec, który traci posadę, zaraz otrzymywał jeszcze lepszą propozycję...
~Warmianka. / 2015-10-30 21:43
Minął tydzień od wyborów parlamentarnych, po których okazało się, ze takiemu panu Syczowi społeczeństwo już podziękowało, dlaczego ma znowu być w sejmiku. Pierwszy Ukrainiec RP niech się zajmie krzewieniem kultury mniejszości ukraińskiej, a nie polityką. Niczego dla tego regionu nie zrobił przez dwie kadencje w sejmie. Poczytajcie na stronie Sejmu RP o czym mówił najczęściej. Czy na pewno tacy ludzie są mam potrzebni?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl