Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Waldemar Ziarek | 2015-11-04 22:37 | Rozmiar tekstu: A A A

Pomóżmy polskim szkołom na Litwie

Olsztyn24
 
Związek Piłsudczyków RP, we współpracy z Olsztyńską Lożą BCC, dla uczczenie 97. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, organizuje zbiórkę środków i pomocy dydaktycznych dla polskich szkół na Litwie.

Władze litewskie, wykorzystując obecną skomplikowaną sytuacje międzynarodową w Europie, dążą do zlikwidowania polskiej oświaty na Litwie. Polskie szkoły są w bardzo trudnej sytuacji. Władze litewskie ograniczają Polakom dostęp do edukacji w języku ojczystym. Polskie szkoły są niedoinwestowane, borykają się z wieloma problemami, brakuje na pomoce dydaktyczne, papier, dosłownie - na wszystko. Podczas, gdy litewskie szkoły dostają potężne dotacje na działalność, łącznie z pełnym wyżywieniem dla wszystkich uczęszczających do tych szkół dzieci, polskie szkoły nie otrzymują żadnego wsparcia.

- Upadek polskiego szkolnictwa na Litwie, to pierwszy krok w kierunku lituanizacji mniejszości polskiej na Litwie. Obrońmy polskie szkoły na Wileńszczyźnie, wspomóżmy miejsca, które Marszałka Józefa Piłsudskiego „kochać wielkość prawdy nauczyły” - mówi Waldemar Ziarek, prezes oddziału Związku Piłsudczyków RP.
R E K L A M A
banner
- Chcemy na Wileńszczyznę zawieść nowy sprzęt komputerowy, audio-wizualny, pomoce dydaktyczne. Zwróciłem się do moich kolegów przedsiębiorców, członków BCC, z apelem  o wsparcie naszej akcji - stwierdza kanclerz BCC Wiesław Łubiński.

Akcje pomocy można wesprzeć finansowo, wpłacając dowolne kwoty na konto Związku Piłsudczyków RP z dopiskiem: Pomoc dla polskich szkół na Litwie.

ZWIĄZEK PIŁSUDCZYKÓW RP - TOW. PAMIĘCI J. PIŁSUDSKIEGO
Nr konta 69 1020 3541 0000 5802 0248 6694
lub skontaktować się z organizatorami akcji pod nr tel. 602 405 945

Akcja prowadzona będzie także 11 listopada 2015 r. podczas uroczystości rocznicowych. Wolontariusze Związku Piłsudczyków RP kwestować będą na rzecz wsparcia dla polskich szkół na Litwie.

Waldemar Ziarek
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl