Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2015-11-05 14:51 | Rozmiar tekstu: A A A

Prosta(ta) sprawa? Panowie, zadbajcie o swoje zdrowie

Olsztyn24
Na badanie zdecydowali się dzisiaj m.in. członkowie zespołu Enej (na zdj. Piotr „Lolek” Sołoducha) | Więcej zdjęć »
W Miejskim Szpitalu Zespolonym w Olsztynie zainaugurowano dzisiaj (5.11) kampanię pt. „Prosta(ta) sprawa”, która ma podnieść świadomość mężczyzn - mieszkańców regionu Warmii i Mazur, dotyczącą badania kontrolnego raka prostaty i raka jąder.

MSZ co kwartał proponuje mieszkańcom Olsztyna akcje profilaktyki zdrowia, które m.in. mają na celu wczesne wykrycie chorób i pełne ich wyleczenie (duże znaczenie ma tu wykrycie choroby we wczesnym jej stadium). W ramach akcji „Prosta(ta) sprawa” szpital udostępni 100 darmowych badań krwi wykrywających marker PSA, który występuje przy nowotworze raka prostaty.

Panowie, którzy będą chcieli skorzystać możliwości darmowego przebadania się, powinni zgłosić się do szpitalnego laboratorium z zapuszczonymi bądź sztucznymi (domalowanymi) wąsami. Po wyczerpaniu limitu badań będą one dostępne w cenie 28 zł.
R E K L A M A
banner
Podczas dzisiejszej konferencji, aby dodać potencjalnym chętnym otuchy, w badaniu wzięli udział m.in. prezydent miasta Piotr Grzymowicz, członkowie zespołu Enej, Czerwonego Tulipana, dziennikarze i piłkarze Stomilu Olsztyn.

Co roku w Polsce na raka jąder zapada 1,2 tys. osób (umieralność jest niewielka, ponieważ choroba jest najczęściej wykrywana we wczesnym stadium zaawansowania), zaś na raka prostaty aż 10 tys., w tym 4 tys. umiera. Dlatego tak ważne jest badanie się w tym kierunku.

Więcej informacji na temat kampanii, znaczenia wspomnianych badań i ich przebiegu dostępnych jest na zapisie wideo dzisiejszej konferencji. Zapraszamy do zapoznania się z nim.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Inauguracja kampanii „Prosta(ta) sprawa?” w Olsztynie

»

05-11-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl