Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2015-11-14 20:33 | Rozmiar tekstu: A A A

Siatkarze AZS grają już 65 lat!

Olsztyn24
Marszałek Gustaw Marek Brzezin obdarował rektora Ryszarda Góreckiego pamiątkowym adresem | Więcej zdjęć »
W Olsztynie trwają dziś (14.11) obchody 65-lecia sekcji siatkarskiej AZS Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Występująca obecnie pod nazwą Indykpol AZS Olsztyn drużyna siatkarzy-akademików, może poszczycić się największymi osiągnięciami spośród wszystkich klubów sportowych Olsztyna.

Przypomnijmy, że siatkarze AZS Olsztyn zdobyli pięć tytułów Mistrzów Polski, siedmiokrotnie zdobywali siatkarski Puchar Polski. Wielu siatkarzy z olsztyńskiego klubu było reprezentantami kraju, w tym na olimpiadach, mistrzostwach Europy i świata. W kronikach nie tylko polskiego sportu grubą czcionką zapisane są takie nazwiska jak Stanisław Iwaniak, Mirosław Rybaczewski, Zbigniew Lubiejewski, Włodzimierz Nalazek czy Paweł Zagumny.

Obchody jubileuszu rozpoczął zorganizowany przed południem w Centrum Konferencyjnym UWM Regionalny Test Wiedzy o Siatkówce. Potem uczestnicy uroczystości spotkali się na wystawie przygotowanej w Izbie Tradycji Biblioteki Uniwersyteckiej z okazji 65-lecia sportu akademickiego w Olsztynie. O 15.00 w Kortowie zaś odbył się mecz o mistrzostwo II ligi piłki siatkowej mężczyzn pomiędzy AZS UWM II Olsztyn a BAS Białystok.
R E K L A M A
banner
Oficjalna uroczystość z okazji siatkarskiego jubileuszu została zorganizowana wieczorem w Hotelu Wileńskim. Oprócz władz klubu i przedstawicieli drużyny, w spotkaniu udział wzięli: rektor UWM prof. Ryszard Górecki, marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin, prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, posłanka Anna Wasilewska, przewodnicząca Rady Miasta Olsztyna Halina Ciunel oraz sekretarz generalny AZS Bartłomiej Korpak. Nie zabrakło też byłych siatkarzy, działaczy i sponsorów klubu.

Oprócz okolicznościowych wystąpień rektora UWM, marszałka województwa, prezydenta Olsztyna i sekretarza generalnego AZS, spotkanie wypełnił Regionalny Test Wiedzy o Siatkówce w wersji dla VIP-ów. Uczestnicy spotkania w Hotelu Wileńskim (podobnie jak wcześniej - uczestnicy testu w Centrum Konferencyjnym UWM) mieli też niepowtarzalną okazję zobaczyć na własne oczy zdobyty w ubiegłym roku przez polskich siatkarzy Puchar Świata. Statuetkę na jubileuszowe uroczystości przywiózł do Olsztyna Paweł Papke, prezes PZPS, dawniej także siatkarz AZS Olsztyn.

Ostatnim z jubileuszowych wydarzeń będzie wieczorny mecz o mistrzostwo Plusligi piłki siatkowej mężczyzn Indykpol AZS Olsztyn vs. AZS Politechnika Warszawska, który rozegrany będzie w HWS Urania.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Regionalny Test Wiedzy o Siatkówce dla VIP-ów

14-11-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl