Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2015-11-14 20:33 | Rozmiar tekstu: A A A

Siatkarze AZS grają już 65 lat!

Olsztyn24
Marszałek Gustaw Marek Brzezin obdarował rektora Ryszarda Góreckiego pamiątkowym adresem | Więcej zdjęć »
W Olsztynie trwają dziś (14.11) obchody 65-lecia sekcji siatkarskiej AZS Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Występująca obecnie pod nazwą Indykpol AZS Olsztyn drużyna siatkarzy-akademików, może poszczycić się największymi osiągnięciami spośród wszystkich klubów sportowych Olsztyna.

Przypomnijmy, że siatkarze AZS Olsztyn zdobyli pięć tytułów Mistrzów Polski, siedmiokrotnie zdobywali siatkarski Puchar Polski. Wielu siatkarzy z olsztyńskiego klubu było reprezentantami kraju, w tym na olimpiadach, mistrzostwach Europy i świata. W kronikach nie tylko polskiego sportu grubą czcionką zapisane są takie nazwiska jak Stanisław Iwaniak, Mirosław Rybaczewski, Zbigniew Lubiejewski, Włodzimierz Nalazek czy Paweł Zagumny.

Obchody jubileuszu rozpoczął zorganizowany przed południem w Centrum Konferencyjnym UWM Regionalny Test Wiedzy o Siatkówce. Potem uczestnicy uroczystości spotkali się na wystawie przygotowanej w Izbie Tradycji Biblioteki Uniwersyteckiej z okazji 65-lecia sportu akademickiego w Olsztynie. O 15.00 w Kortowie zaś odbył się mecz o mistrzostwo II ligi piłki siatkowej mężczyzn pomiędzy AZS UWM II Olsztyn a BAS Białystok.
R E K L A M A
banner
Oficjalna uroczystość z okazji siatkarskiego jubileuszu została zorganizowana wieczorem w Hotelu Wileńskim. Oprócz władz klubu i przedstawicieli drużyny, w spotkaniu udział wzięli: rektor UWM prof. Ryszard Górecki, marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin, prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, posłanka Anna Wasilewska, przewodnicząca Rady Miasta Olsztyna Halina Ciunel oraz sekretarz generalny AZS Bartłomiej Korpak. Nie zabrakło też byłych siatkarzy, działaczy i sponsorów klubu.

Oprócz okolicznościowych wystąpień rektora UWM, marszałka województwa, prezydenta Olsztyna i sekretarza generalnego AZS, spotkanie wypełnił Regionalny Test Wiedzy o Siatkówce w wersji dla VIP-ów. Uczestnicy spotkania w Hotelu Wileńskim (podobnie jak wcześniej - uczestnicy testu w Centrum Konferencyjnym UWM) mieli też niepowtarzalną okazję zobaczyć na własne oczy zdobyty w ubiegłym roku przez polskich siatkarzy Puchar Świata. Statuetkę na jubileuszowe uroczystości przywiózł do Olsztyna Paweł Papke, prezes PZPS, dawniej także siatkarz AZS Olsztyn.

Ostatnim z jubileuszowych wydarzeń będzie wieczorny mecz o mistrzostwo Plusligi piłki siatkowej mężczyzn Indykpol AZS Olsztyn vs. AZS Politechnika Warszawska, który rozegrany będzie w HWS Urania.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Regionalny Test Wiedzy o Siatkówce dla VIP-ów

»

14-11-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl