Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2015-11-17 14:16 | Rozmiar tekstu: A A A

Konferencją ph. „EWOLUCJA biblioteki” uczczono 70-lecie bibliotek publicznych na Warmii i Mazurach

Olsztyn24
Andrzej Marcinkiewicz, dyrektor WBP, wita gości | Więcej zdjęć »
W Starym Ratuszu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie odbyła się dzisiaj (17.11) konferencja ph. „EWOLUCJA biblioteki”. Wydarzenie zorganizowano z okazji jubileuszu 70-lecia bibliotek publicznych na Warmii i Mazurach.

W ramach konferencji bibliotekarze, specjaliści i autorzy programów zaprezentowali różne płaszczyzny zmian w bibliotekach w regionie. Opowiedzieli o tym, jak od 1945 roku tworzyły się i zmieniały przestrzenie biblioteczne, jakimi narzędziami posługiwali się w pracy bibliotekarze oraz jak rozrastała się oferta dla użytkowników, a zbiory przybierały coraz to nowocześniejsze formy.

Z prezentacjami na powyższe tematy wystąpili dr hab. Marzena Świgoń - prof. Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie; arch. Urszula Madeja-Kulecka - autorka projektów przebudowy i unowocześniania bibliotek, pracownik Wydziału Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Olsztyna; Kinga Groszkowska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Iławie oraz Agnieszka Obrębska, kierownik Oddziału Zbiorów Specjalnych Biblioteki UWM.
R E K L A M A
banner
Podczas spotkania rozstrzygnięto również konkurs fotograficzny „Biblioteka w JEDNYM ujęciu”, czyli jak swoją bibliotekę widzą czytelnicy z Warmii i Mazur. Jego zwyciężczynią została Paulina Szyłejko (nagrodą za zwycięstwo był tablet), natomiast dwa wyróżnienia (książki o tematyce poświęconej fotografii) otrzymały panie Anita Zduniak i Elżbieta Reszka-Wiśniewska.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja ph. „EWOLUCJA biblioteki”

17-11-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl