Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
MWiM/D. | 2015-11-22 20:56 | Rozmiar tekstu: A A A

Ostatnie przygotowania do jubileuszowej wystawy w Muzeum Warmii i Mazur

Olsztyn24
Kierownik Działu Sztuki Dawnej MWiM Andrzej Rzempołuch i dyrektor muzeum Elżbieta Jelińska | Więcej zdjęć »
Od najbliższego czwartku (26.11) na Zamku Kapituły Warmińskiej w Olsztynie będzie można zwiedzać wystawę „Olsztyńskie muzealia w Polsce i na świecie”. To największe tegoroczne przedsięwzięcie wystawiennicze Muzeum Warmii i Mazur, związane z jubileuszem 70-lecia placówki.

Wystawa zaprezentuje najbardziej cenione obiekty z ogromnych zbiorów muzeum. Do Olsztyna sprowadzono najsłynniejsze muzealia z oddziałów terenowych Muzeum Warmii i Mazur (m.in. z Lidzbarka Warmińskiego, Morąga i Reszla).

Na wystawie pojawią się obiekty ze wszystkich kategorii w zbiorach: sztuki dawnej, sztuki nowoczesnej, rzemiosła artystycznego, etnografii, archeologii, historii, piśmiennictwa. Ekspozycja obejmuje 154 obiekty. Będzie można zobaczyć m.in.: Ilustrowany inwentarz zabytków architektury na Warmii (Quast Ferdinand von, Denkmale der Baukunst im Ermeland, Berlin od 1852 - wolumin tekstowy i wybrane tabl.), skarbczyki, ikony, obrazy i figury.
R E K L A M A
banner
- Za pomocą tych obiektów zaprezentujemy cały nasz 70-letni dorobek, także naukowy - wyjaśnia Elżbieta Jelińska, dyrektor muzeum. - Prezentacja została oparta o ich podróże po wystawach w Polsce, Europie i nawet po świecie. Były one często wręcz rozchwytywane, co najlepiej świadczy o tym, że są to obiekty wysokiej klasy wystawienniczej i wiele muzeów chętnie miałoby je w swoich kolekcjach.

Prezentacji muzealiów towarzyszy przegląd publikacji związanych z wystawami, jak również prac naukowych na temat olsztyńskich muzealiów. Do celów edukacyjnych wykorzystane zostaną multimedia. Prezentacje (we wszystkich salach) zawierają teksty i fotografie dotyczące wystaw i – w szerokim aspekcie - poszczególnych muzealiów, dokumenty archiwalne i dorobek wydawniczy, a ponadto umożliwiają zapoznanie się z większością muzeów, z którymi nawiązano współpracę.

Wystawie towarzyszy obszerny, kompletnie ilustrowany przewodnik w formie książkowej, zawierający eseje i skrócony katalog.

Więcej informacji o wystawie, jej genezie, wydarzeniom jej towarzyszącym i zaprezentowanych na niej obiektach dostępnych będzie w zapisach wideo z dzisiejszej (23.11) konferencji prasowej poświęconej ekspozycji, które wkrótce udostępnimy. Zapraszamy do zapoznania się z nimi.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [2]
~stróż / 2015-12-11 19:40
Odezwał się ten, co raz na 10 lat odwiedza zamek.
~ / 2015-12-11 12:44
Wystawa ta jest w Muzeum od kilku ładnych lat , zmieniono tylko kolejność zwieszenia obiektów, nowości żadnych nie ma . Wszystko jest jak było przez 20 lat
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Zaproszenie na wystawę jubileuszową w Muzeum Warmii i Mazur

»

22-11-2015

image
Konferencja prasowa dot. wystawy jubileuszowej w Muzeum Warmii i Mazur (1)

»

23-11-2015

image
Konferencja prasowa dot. wystawy jubileuszowej w Muzeum Warmii i Mazur (2)

»

23-11-2015

image
Konferencja prasowa dot. wystawy jubileuszowej w Muzeum Warmii i Mazur (3)

»

23-11-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl