Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UG Dywity | 2015-11-23 14:04 | Rozmiar tekstu: A A A

Piąte urodziny Zespołu Wokalnego Cantemus!

Olsztyn24
Jubileusz Gminnego Zespołu Wokalnego „Cantemus” (fot. Promocja UG Dywity) | Więcej zdjęć »
Były życzenia, róże, pyszny tort od wójta Gminy Dywity, podziękowania i miła atmosfera - w taki sposób swój 5. jubileusz świętował Gminny Zespół Wokalny „Cantemus”. Urodziny odbyły się w sobotę, 21 listopada, w świetlicy wiejskiej w Tuławkach. - Dziękujemy za Waszą obecność, uświetnianie licznych gminnych, ale nie tylko, uroczystości i gratulujemy wspaniałej rocznicy. Oby tak dalej! – mówił Jacek Szydło, wójt Gminy Dywity.

Zespół wokalny „Cantemus” – powstał z inicjatywy mieszkańców Gminy Dywity. Wykonuje szeroko pojętą muzykę ludową, tradycyjną, biesiadną, patriotyczną. Chór powstał w najbardziej oddalonej od Dywit oraz Olsztyna części gminy, tworząc wyjątkowo atrakcyjną formę aktywności kulturalnej dla mieszkańców zamieszkujących takie wsie jak: Frączki, Nowe Włóki, Dąbrówka Wielka, Tuławki i Gady.

Przez pierwsze lata istnienia zespół działał pod egidą Urzędu Gminy Dywity oraz pod opieką dyrygenta Andrzeja Borkowskiego i akompaniatora Tomasza Michalaka. Od roku 2013 „Cantemus” stał się  jednym  ze  stałych działań kulturalnych Gminnego Ośrodka Kultury w Dywitach. Opiekę artystyczną nad zespołem przejął dyrygent Krzysztof Włodarski, a akompaniatorem został Michał Biedziuk.
R E K L A M A
banner
Zespół w swojej historii uświetnił wiele wydarzeń lokalnych. Zdobył II miejsce na  Festiwalu  Piosenki  Patriotycznej  w Pieniężnie. Jest stałym gościem powiatowych obchodów Dnia Niepodległości. W swoim repertuarze posiada tradycyjne piosenki warmińskie, międzywojenne tanga i walce, pieśni narodowe, kościelne oraz poważny repertuar chóralny.

Zespół liczy 26 śpiewaków. Miejscem spotkań „Cantemusa” jest Świetlica Wiejska w Tuławkach. W każdy wtorek o godzinie 16:30 odbywają się tam próby wokalne. Zespół zaprasza nowych członków.
Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl