Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2015-11-28 20:48 | Rozmiar tekstu: A A A

Zmiana warty w Hufcu Warmińskim ZHP

Olsztyn24
IX Zjazd Hufca Warmińskiego | Więcej zdjęć »
Po ośmiu latach kierowania Hufcem Warmińskim ZHP im. Ryszarda Knosały w Olsztynie, harcmistrz Ewa Dyrda przekazała stery organizacji w ręce podharcmistrz Doroty Limontas, instruktora w Hufcu Warmińskim oraz szefa wydziału zagranicznego Komendy Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej ZHP. Zmiana na stanowisku komendanta Hufca Warmińskiego, to skutek obowiązujących w harcerstwie procedur, zezwalających na pełnienie ważnych funkcji co najwyżej przez dwie czteroletnie kadencje. Nowego komendanta wybrał IX Zjazdu Hufca Warmińskiego, obradujący dzisiaj (28.11) w olsztyńskim ratuszu.

Zjazd podsumował czteroletnią kadencję ustępujących władz hufca, oceniając przy tym realizację strategii harcerskiego działania.

- To były bardzo pracowite cztery lata, chociaż nie wszystkie plany udało się zrealizować - powiedziała nam ustępująca ze stanowiska pani komendant hm. Ewa Dyrda. - Zrealizowaliśmy bardzo ważne zadania związane z obszarem zarządzania hufcem, finansami, czy promocją kadry. Sporo strategicznych tematów jest w trakcie realizacji i myślę, że nowe władze hufca ujmą te sprawy w strategii swojego działania.
R E K L A M A
banner
Przez wielu harcerstwo postrzegane jest jednak przez pryzmat organizowanych przez harcerzy imprez. Tych w działalności Hufca Warmińskiego również nie brakowało.

- Organizujemy coraz więcej imprez dla naszych członków - stwierdziła hm. Ewa Dyrda. - Cyklicznymi imprezami są starty hufcowe, rajdy mikołajkowe, festiwale piosenki Dzień Myśli Braterskiej, Betlejemskie Światełko Pokoju. W ostatnich latach udało się nam zorganizować kilka wyjazdowych form zimowiskowych. Jednak największą akcją, którą prowadzimy od lat, jest akcja letnia organizowana w oparciu o bazę obozową Bałdy Piec w gminie Purda. W tym roku w tej bazie wypoczywało ponad 800 osób.

Miarą sukcesu ustępujących dziś władz hufca jest też liczba zuchów i harcerzy noszących na mundurach plakietkę Hufca Warmińskiego. W tym roku jest to rekordowa liczba.

- Na dzień 24 listopada mieliśmy 518 zuchów i harcerzy - poinformowała hm. Dyrda. - To rekordowa w historii hufca liczba, która stanowi 1/7 liczby członków Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej ZHP, w skład której wchodzi 21 hufców.

Miarą sukcesu hm. Ewy Dyrdy, jako komendanta Hufca Warmińskiego, były też liczne podziękowania i dowody wdzięczności, jakie odebrała dziś nie tylko od najbliższych współpracowników i kadry hufca, ale także od członków Rady Przyjaciół Harcerstwa, która z jej inicjatywy powstała przy Hufcu Warmińskim. Pożegnanie hm. Ewy Dyrdy z funkcją komendanta hufca nasi czytelnicy mogą prześledzić na zdjęciach i filmach wideo, które wykonaliśmy podczas harcerskiego zjazdu.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
IX Zjazd Hufca Warmińskiego ZHP w Olsztynie (1)

»

28-11-2015

image
IX Zjazd Hufca Warmińskiego ZHP w Olsztynie (2)

»

28-11-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl