Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
MBM | 2015-11-29 14:36 | Rozmiar tekstu: A A A

Zmiany w budżecie powiatu

Olsztyn24
X sesja Rady Powiatu w Olsztynie
Dodatkowe środki na opiekę społeczną, roczny program współpracy z organizacjami pozarządowymi i zaprzysiężenie nowej radnej - to główne tematy X Sesji Rady Powiatu w Olsztynie, która odbyła się w piątek (27.11). Obradom przysłuchiwali się m.in. Poseł na Sejm RP Andrzej Maciejewski, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarno-Epidemiologiczny Teresa Parys, dyrektor Urzędu Pracy Powiatu Olszyńskiego Krystyna Dudzińska, przewodniczący Rady Miejskiej Barczewa Andrzej Maciejewski oraz dyrektorzy jednostek organizacyjnych Powiatu i wydziałów Starostwa Powiatowego w Olsztynie.

W pracach rady po raz pierwszy uczestniczyła Anna Maria Klewiado ze Świątek, która zastąpiła Mirosława Pampucha po tym, jak otrzymał mandat Posła na Sejm RP. Nowa radna zgłosiła chęć udziału w pracach Komisji Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Promocji.

Pierwszy raz podczas sesji zabrał też głos nowy dyrektor Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Dobrym Mieście, wybrany 2 tygodnie wcześniej w ramach konkursu.
R E K L A M A
banner
Mam 15-letnią praktykę w zarządzaniu placówkami zdrowotnymi – mówił Mariusz Szubert. - Jednostkę w Dobrym Mieście zastałem w dobrym stanie. Chciałbym wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie, by placówka mogła się pochwalić jeszcze szerszą ofertą usług medycznych.

Podczas obrad radni przegłosowali uchwałę o zmianach w budżecie powiatu, wynikających m.in. z wypracowania większych dochodów i środków od donatorów. Chodzi o łączną kwotę około 324,5 tys. zł. Decyzją radnych środki w wysokości 80,5 tys. zł. zostaną przeznaczone na remonty oraz doposażenie w sprzęt rekreacyjno-sportowy Domów dla Dzieci w Gryźlinach, Biskupcu i Olsztynku, zgodnie z zapotrzebowaniem wskazanym przez placówki. 39 tys. zł. z kolei trafi do Domów Pomocy Społecznej w Barczewie, Dobrym Mieście, Grazymach, Jezioranach i Jonkowie; środki pokryją koszt najpilniejszych potrzeb remontowo-inwestycyjnych. Pozostała kwota wynikająca z nadwyżki dochodów nad wydatkami zostanie przeznaczona na zmniejszenie deficytu i potrzeb kredytowych Powiatu.

Radni uchwalili też plan współpracy powiatu z organizacjami pozarządowymi i podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

- Program jest tworzony co roku, zawiera zasady, formy i priorytety zadań publicznych; powstaje po konsultacjach z organizacjami pozarządowymi – wyjaśniła starosta olsztyński Małgorzata Chyziak. Konkurs otwarty dla w/w podmiotów zostanie ogłoszony na początku 2016 roku.

Zainteresowanie radnych wzbudziło obszerne sprawozdanie starosty z działalności Zarządu Powiatu w okresie między sesjami. Na dodatkowe pytania dotyczące prac nad powstaniem nowej siedziby Powiatowej Szkoły Muzycznej w Dywitach odpowiedział dyrektor Wydziału Inwestycji i Budownictwa w starostwie Grzegorz Wieczorek:

Złożyliśmy do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wniosek o dofinansowanie opracowania projektu budowy szkoły. Do końca listopada wniosek powinien zostać zweryfikowany pod względem formalnym. Na przełomie stycznia i lutego spodziewamy się ogłoszenia punktacji złożonych wniosków. Wraz z dyrektorem PSM odwiedzamy różne szkoły i prowadzimy rozmowy z ich kierownictwem; ostatnio byliśmy w Białymstoku, gdzie znajduje się Zespół Szkół Muzycznych - jedna z najnowocześniejszych placówek tego typu w kraju.

Radni pytali też o możliwości dodatkowych remontów krótkich odcinków dróg w powiecie. Starosta zwróciła się do dyrektora Powiatowej Służby Drogowej Artura Bala o przygotowanie zestawienia tego typu fragmentów.

Taka lista zostanie Państwu przedstawiona do konsultacji, trafi również do burmistrzów i wójtów gmin – mówiła Małgorzata Chyziak.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl