Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Waldemar Ziarek | 2015-12-01 17:08 | Rozmiar tekstu: A A A

Pomoc trafiła do Polaków na Litwie

Olsztyn24
Zebrane na Warmii i Mazurach podarunki trafiły na Litwę | Więcej zdjęć »
Notebook, urządzenia wielofunkcyjne, drukarki, zestawy satelitarne, ale także albumy o Polsce, audiobooki i książki trafiły do ośrodków polskich na Litwie. Przygotowana przez Związek Piłsudczyków RP we współpracy z Olsztyńską Lożą BCC akcja prowadzona była w Olsztynie, Nidzicy i Lidzbarku Warmińskim.

Organizatorzy akcji dostarczyli podarunki do Hospicjum w Wilnie prowadzonego przez siostrę Michalinę Rak, do szkoły w Niemenczynie, Stowarzyszenia Związek Polaków na Litwie i do Parafii Katolickiej w Mejszagole.

Zdaniem Wiesława Łubińskiego, kanclerza BCC, uczestnika wyprawy na Litwę „naszym obowiązkiem narodowym jest wspieranie Polaków poza granicami kraju. Szczególnie ważna jest pomoc Polakom na Litwie i Białorusi. To dzięki naszemu zainteresowaniu Polacy tam mieszkający mają siły na kultywowanie tradycji patriotycznych, a w wielu wypadkach możemy się od nich uczyć, na czym polega patriotyzm”.
R E K L A M A
banner
Organizatorzy akcji szczególne podziękowania składają firmą Tama, Corab i Piekarnia Tyrolska

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl