Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Tadeusz Szeremeta | 2015-12-04 17:10 | Rozmiar tekstu: A A A

Przy ciastku o Marszałku

Olsztyn24
Śniadanie z Marszałkiem w szkole w Szczęsnym | Więcej zdjęć »
W najbliższą sobotę (5.12) obchodzić będziemy 148. rocznicę urodzin jednego z najwybitniejszych Polaków w dziejach narodu, jakim był Józef Piłsudski. Olsztyński oddział Związku Piłsudczyków RP od lat konsekwentnie kultywujący pamięć Naczelnika Państwa Polskiego Józefa Piłsudskiego, w wigilię jego urodzin, po raz kolejny zorganizował uroczystość pt. Śniadanie z Marszałkiem.

Zapoczątkowana w 2013 roku w Zespole Szkół w Rogóżu, tradycja świętowania na wpół kulinarny sposób, zyskuje zainteresowanie kolejnych placówek oświatowych. Tym razem olsztyńscy Piłsudczycy odwiedzili Szkołę Podstawową w Szczęsnym koło Olsztyna. Zaprezentowano film ukazujący tradycję świętowania urodzin i imienin marszałka w czasach II Rzeczpospolitej. Nestor Piłsudczyków mjr Stanisław Brodacki wyrecytował zestaw wierszy patriotycznych i wspólnie z młodzieżą zaśpiewał kilka piosenek związanych z osobą Józefa Piłsudskiego. Prezes oddziału Związku Piłsudczyków RP Waldemar Ziarek przedstawił zasługi marszałka dla niepodległości Polski.

Atmosfera spotkania była typowo urodzinowa, nie zabrakło na niej ciast, bułeczek tradycyjnie już ufundowanych przez Piekarnię Tyrolską. Tego samego dnia w Rogóżu w gminie Lidzbark Warmiński już po raz trzeci odbyło się śniadanie z marszałkiem, co jest już  stałą tradycją szkoły.
R E K L A M A
banner
Ambicją Piłsudczyków jest, aby w 150-lecie urodzin Marszałka Piłsudskiego, zwyczaj świętowania tego wydarzenia obecny był w jak największej liczbie szkół w regionie.

Tadeusz Szeremeta
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl