Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
MC | 2015-12-11 19:40 | Rozmiar tekstu: A A A

Wspólnota odtworzyła wygląd klatki schodowej sprzed wieku

Olsztyn24
Prezentacja odrestaurowanej klatki schodowej przy ul. Kętrzyńskiego (fot. Marcin Kierul - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Mieszkańcy jednej z klatek w zabytkowej kamienicy przy ulicy Kętrzyńskiego postanowili odnowić swoją klatkę schodową. Nie było by w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że klatka została odnowiona tak, że przypomina mieszkańcom jak wyglądała 105 lat temu, gdy została zbudowana.

Dzięki konserwatorom zabytków udało się odtworzyć zarówno malowidła ścienne, jak i stolarkę drzwiową oraz okienną. Jedyną niewiadomą jest wygląd oświetlenia klatki sprzed stu lat. Tu mieszkańcy wybrali takie, które ich zdaniem najlepiej pasuje do odremontowanego wnętrza.

Swoje dzieło mieszkańcy kamienicy pokazali dziś (11.12) prezydentowi Olsztyna Piotrowi Grzymowiczowi oraz miejscowym dziennikarzom.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
Komentarze [5]
~olsztynianka / 2015-12-13 22:38
Bardzo proszę przeczytać ze zrozumieniem tytuł informacji. To nie Prezydent, Św.Mikołaj, Dziadek Mróz ani święci anieli wyremontowali klatkę schodową, ale Wspólnota Mieszkaniowa. Każda wspólnota może to zrobić, jest to trudne, ale możliwe.
~ / 2015-12-13 19:46
klatka na ul.poprzecznej 14a wygląda jak oboro-piwnica tz 3-4 koty i pies nasikane i kupy na wycieraczkach sąsiadów i skład wiaderek mopów suszarek do bielizny wiszących majtek kóre zapewne pachną kocim i psim łajnem oto klatka schodowa 21 wieku
~vanes / 2015-12-13 10:23
Pan Prezydent nie jest od remontowania klatek schodowych.Nic samo sie nie zrobi .Trzeba wziasc sie do pracy i samemu zadbac o wlasne podworko a nie siedzie z zalozonymi rekami i zeby manna z nieba spadala .
~natasza / 2015-12-13 00:23
Jezeli pan prezydent ma fundusze na odnawiAnie klatki na Ketrzynskiego to dobrze ale zapraszam na Stare Miasto na ulice Lelewela ,klatka jakby sami alkoholicy mieszkali. Swiatla czasami nie ma ze az strach rano dopracy wyjsc. Na klatce grzybi zimno bo nieogrzewana. Schody sie zapadaja. I taki budynek robi za wizytowke Olsztyn w Centrum miasta. Masakra .pozdrawiam i konserwatora zabytkow i prezydenta ktory tramwajami sie wozi.Dobranoc.
~Yaro / 2015-12-12 13:52
Piękne, wspaniała inicjatywa, gratuluję.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl