Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email MBM | 2015-12-16 17:41 | Rozmiar tekstu: A A A

Detektory dla strażaków ochotników

Olsztyn24
Przekazanie detektorów w Starostwie Powiatowym w Olsztynie (fot. SP - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Pięć jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu olsztyńskiego otrzymało dziś (15.12) detektory wykrywania tlenku węgla. Mierniki gazowe przekazała strażakom starosta olsztyński Małgorzata Chyziak. Detektory ufundowane przez Powiat Olsztyński o wartości 1000 zł każdy, trafiły do Bartłot Wielkich, Spręcowa, Purdy, Droszewa i Kruz.

- W poprzednich latach 10 innych OSP również otrzymało mierniki czadu. Mamy nadzieję, że z każdym rokiem liczba zdarzeń związanych z zatruciami tlenkiem węgla będzie spadać – mówił Zbigniew Załuski, dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego w olsztyńskim starostwie.

Jak wiadomo, o tragedię nietrudno – częste zaniedbania, niedopatrzenia, niewłaściwa instalacja odprowadzania spalin, czy też nieodpowiednie korzystanie z urządzeń grzewczych, są jej najczęstszą przyczyną. W razie wątpliwości co do szczelności instalacji grzewczej w swoim domu, każdy mieszkaniec powiatu może poprosić OSP o przeprowadzenie kontroli za pomocą urządzeń pomiarowych.
R E K L A M A
banner
Nierzadko o tlenku węgla mówi się „cichy zabójca”. Pierwsze symptomy jakie wywołuje, to senność, bóle głowy i ogólne osłabienie. Dlatego też aby uniknąć zatrucia, możemy wyposażyć nasze mieszkania w specjalne czujniki wykrywające zbyt duże stężenie CO i informujące o nim mieszkańców głośnym sygnałem dźwiękowym.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.