Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email inf. pras. | 2015-12-16 18:02 | Rozmiar tekstu: A A A

Tramwaje a bezpieczeństwo na olsztyńskich ulicach

Olsztyn24
 
Coraz mniej czasu zostało do pierwszego od pół wieku liniowego kursu tramwaju w Olsztynie. Oficjalna inauguracja odbędzie się w sobotę (19.12) w południe na pl. Jana Pawła II. A jak bezpiecznie poruszać się z tramwajem? Urząd Miasta przygotował kolejną porcję materiałów informacyjnych, w których wskazane są najważniejsze zasady.

Dotychczas przygotowane zostały tramwajowe poradniki w wersji papierowej (za darmo dostępne m.in. w ratuszu) i elektronicznej. Urzędnicy zorganizowali też cykl spotkań z taksówkarzami, nauczycielami, dyrektorami i wszystkimi uczestnikami ruchu. Teraz opublikowali jeszcze dwa filmy z głównymi zasadami, jakimi trzeba się kierować, by nie doprowadzić do wypadku lub kolizji.

- Przed nami kulminacja projektu tramwajowego - przypomina kierownik jednostki odpowiedzialnej za inwestycję, Andrzej Karwowski. - Aby przestrzec wszystkich uczestników ruchu, poinformować o obowiązujących zasadach, przygotowane zostały kolejne materiały. To, że powstały dwa filmy, to celowe działanie. Nie chcieliśmy, żeby było ich za dużo. Celem było wskazanie newralgicznych punktów.
R E K L A M A
banner
Film przygotowali olsztyńscy policjanci, przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta. Mundurowi uważnie śledzą trwające od kilku tygodni testy tramwajowe i mają swoje spostrzeżenia na temat miejsc, w których trzeba zachować szczególną ostrożność.

- Cały czas nadzorujemy te najbardziej niebezpieczne lokalizacje - wyjaśnia zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, asp. sztab. Krzysztof Kapuściński. - To głównie tzw. przystanki wiedeńskie, lokalizowane wzdłuż ul. Kościuszki na wysokości filharmonii oraz przy skrzyżowaniu z ul. Kościuszki. Tam wysyłamy patrole podczas porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego. Ale zauważamy, że kierujący coraz bardziej przyzwyczajają się do tego, żeby zwracać w tych miejscach szczególną uwagę na pasażerów.

Ale i pasażerowie powinni być bardziej uważni. Trzeba pamiętać, żeby nie wysiadać z tramwaju albo autobusu bez sprawdzenia, czy to bezpieczne.

F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Olsztyńskie tramwaje a bezpieczeństwo na ulicach (1)

»

16-12-2015

image
Olsztyńskie tramwaje a bezpieczeństwo na ulicach (2)

»

16-12-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.