Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email wb | 2015-12-19 15:23 | Rozmiar tekstu: A A A

W Olsztynie ruszyła komunikacja tramwajowa

Olsztyn24
Uroczystość inauguracji komunikacji tramwajowej w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Tuż przed godziną 13., z krańcowego przystanku na ul. 11 Listopada w Olsztynie ruszył dziś (19.12) pierwszy tramwaj linii nr 1 w ramach stałego rozkładu jazdy. Godzinę wcześniej rozpoczęła się uroczystość inaugurująca komunikację tramwajową w Olsztynie.

Na uroczystość przyszło kilkuset mieszkańców Olsztyna. W południe wysłuchali miejskiego hejnału i oficjalnych przemówień. Obserwowali też poświęcenie tramwajów przez ks. inf. Jana Górnego oraz przecięcie wstęgi, którą opleciony został jeden z tramwajów. Przecinających wstęgę było ponad 20., bo nożyczki wręczono przedstawicielom licznych firm i instytucji, którzy doprowadzili inwestycję do szczęśliwego końca.

Dla gości honorowych i części mieszkańców Olsztyna przygotowano dwa tramwaje, które przewiozły pasażerów linią nr 1, do przystanku końcowego przy ul. Kanta. Na tę samą trasę kilkanaście minut później wyruszyły kolejne tramwaje, które rozpoczęły regularne kursy na linii nr 1.
R E K L A M A
banner
Do końca roku uruchomione zostaną też dwie pozostałe linie tramwajowe: linia nr 2 (Kanta-Dworzec Główny) ruszy 27 grudnia oraz linia nr 3 (Dworzec Główny-Uniwersytet-Prawocheńskiego), która ruszy 31 grudnia. Przejazdy tramwajami do końca roku będą bezpłatne.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [3]
~tomtom / 2015-12-21 07:47
Zdjęcie z Grzymowiczem biorącym nożyczki powinno zostać hitem Internetu! Dziewczyna w okularach jest na trzecim tle, ale wygląda jak bohaterka zdjęcia, jest przeurocza!
~olsztyniak / 2015-12-20 11:38
Gratuluję wielkiego sukcesu jaki odniósł Pan Prezydent. Rozumiem,że jest to sukces wszystkich mieszkańców naszego miasta,za wyjątkiek kilkunastu osób, które od początku narodzenia się projektu wybrzydzali, narzekali, wręcz pluli na Pomysłodawcę budowy linii tramwajowych w naszym mieście. I co oni teraz powiedzą??? Od dłuższego czasu siedzą cicho z ogonami podwiniętymi. Czy któryś z nich zdobędzie się na odwagę i publicznie powie: PRZEPRASZAM PANA PREZYDENTA. PAN MIAŁ RACJĘ. Znając nazwiska krytykantów jestem pewien, że żaden z nich nie zdobędzie się na taki krok. A szkoda.
~Moc jest z nami. / 2015-12-20 10:51
Dostaliśmy pod choinkę tramwaje zwane "Grzymkami ", cieszmy się z tych "zabawek:, są ekologiczne,nowoczesne, ładne na prąd . Nastał czas igrców , zabaw ,jazdy za darmochę , korków komunikacyjnych w mieście.Co będzie w przyszłości pokaże czas. MOC JEST Z NAMI.Damy radę?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Inauguracja komunikacji tramwajowej w Olsztynie

»

19-12-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.