Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email FWM | 2016-01-04 14:08 | Rozmiar tekstu: A A A

Nieziemskie kieliszki w sali koncertowej olsztyńskiej filharmonii

Olsztyn24
GlassDuo (fot. archiw. FWM) | Więcej zdjęć »
Na pierwszy Koncert rodzinny w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej 2016 roku zapraszamy do sali koncertowej w niedzielę (10.01) o godz. 11.00. Ten atrakcyjny koncert nosi tytuł „GlassDuo, czyli grające kieliszki”.

Znane utwory Chopina, Czajkowskiego, Dvořáka, Sibeliusa, Piazzolli, walce i polki Straussa, a także popularne piosenki zabrzmią w wykonaniu orkiestry oraz zostaną zagrane na... szklanych kieliszkach. Orkiestrę symfoniczną Filharmonii Warmińsko - Mazurskiej poprowadzi Piotr Sułkowski, a bohaterami koncertu będzie „GlassDuo”, czyli Anna i Arkadiusz Szafrańcowie, którzy zagrają na instrumencie będącym największą profesjonalna szklaną harfa na świecie. Jej skala sięga niemal 5 oktaw, a tworzą je kieliszki, których nie trzeba napełniać wodą!

„Nieziemski” dźwięk wydobywany z odpowiednio przygotowanych i dostrojonych czasz szklanych fascynował od dawna. Artyści w swej twórczości odwołują się do ciekawych dziejów szklanej harfy, wskrzeszając jednocześnie starą, zapomnianą już nieco muzyczną tradycję. Są jedynymi w Polsce instrumentalistami profesjonalnie uprawiającymi tę sztukę, prowadząc również warsztaty gry na szklanej harfie.
R E K L A M A
banner
W programie m.in.: Piotr Czajkowski – Suita z Jeziora łabędziego, Antonin Dvořák – Taniec słowiański nr 7, Fryderyk Chopin – Etiuda op. 10 nr 9, Astor Piazzolla – Adios Nonino, Sting – Fragile, Zequinha de Abreu – Tico-tico, Arek Szafraniec – Songueira, Jean Sibelius – Valse Triste, oraz najpiękniejsze polki i walce Straussa.

W foyer filharmonii, przed i po koncercie, animatorki teatralne z Pałacu Młodzieży w Olsztynie zaproszą publiczność koncertu do zabawy twórczej z teatrzykiem lalkowym.

Bilety na koncert w cenie normalny 30 zł i ulgowy- 22 zł do nabycia w kasie lub poprzez stronę internetową filharmonii.
Z D J Ę C I A
logo FWM
Komentarze [1]
~melonan / 2016-01-04 19:42
Swiat na głowie staje a w filharmonii gra na kieliszkach.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.