Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2016-01-04 19:30 | Rozmiar tekstu: A A A

Warsztaty gry na bębnach z Doktorem Kingiem odbyły się w Planecie 11

Olsztyn24
Warsztaty odbyły się w Planecie 11 | Więcej zdjęć »
W Multimedialnej Bibliotece Młodych Planeta 11, filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, odbyły się dzisiaj (4.01) warsztaty gry na bębnach. Pomysłodawcą i prowadzącym zajęcia był Łukasz Weranis (Doktor King) - założyciel i muzyk olsztyńskiego zespołu Ejtobangla. Gra na kubańskich congach i afrykańskich bębnach djembe od 1997 roku.

Muzyk występował i współtworzył m.in. z: Tomaszem Tomsonem Lachem, Wojtkiem Łozo Łozowskim (Afromental), Michałem Wasilewskim (XXANAXX), Dj Adamusem, The Skin & Blister Band (Southern Country Rock and Blues). Koncertował m.in. w: Ministry of Sound Club, Londyn; Audio Club, Brighton; Mango, Reading; The Duchess of Cambridge, Windsor; Royal Ascot Racecourse i Ascot. Współpracuje z najlepszymi Djami, promując grę na bębnach, m.in. do muzyki klubowej.

Dzisiejsze warsztaty, poprzedzone rozmową z artystą na temat jego zamiłowania do bębnów, były spotkaniem informacyjno-promującym nową inicjatywę Łukasza Weranisa - cykl warsztatów skierowanych do osób chcących nauczyć się grania na bębnach (więcej na ten temat w zapisie wideo z warsztatów, który wkrótce udostępnimy) oraz okazją do poznania specyfiki gry na afrykańskich bębnach djembe, wymagających przede wszystkim umiejętności wystukiwania rytmów i trzymania prawidłowego tempa w utworze.
R E K L A M A
banner
Udział w spotkaniu mógł wziąć każdy - bez względu na wiek i umiejętności. Jak można zobaczyć na zdjęciach oraz filmie dołączonych do naszej relacji, uczestnicy warsztatów bawili się dobrze i bez większych problemów przyswajali wykładaną przez prowadzącego wiedzę.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [1]
~ / 2016-01-05 08:41
Ładnie to wyglada, tylko po co?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Mini warsztaty bębniarskie w Planecie 11 w Olsztynie

»

05-01-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl