Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2016-01-08 17:44 | Rozmiar tekstu: A A A

Pół miliona złotych miasto przeznaczy na remonty zabytków znajdujących się w prywatnych rękach

Olsztyn24
Odrestaurowana kamieniczki przy ul. 1 Maja w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Pół miliona złotych jest do wzięcia na dofinansowanie prac związanych z remontami olsztyńskich zabytków. Z dofinansowania skorzystają przede wszystkim wspólnoty mieszkaniowe.

Jak co roku Urząd Miasta Olsztyna przyjmował wnioski na renowacje zabytkowych obiektów. Nadal nie brakuje chętnych, którzy chcą zmienić swoje najbliższe otoczenie. O tym, że warto, można się przekonać, spacerując choćby śródmiejskimi uliczkami. Doskonałych przykładów renowacji nie brakuje przy ulicach Mickiewicza, Wyzwolenia albo przy Kętrzyńskiego, gdzie odrestaurowana została historyczna klatka schodowa.

Podczas ostatniego naboru, poza wspólnotami mieszkaniowymi, wnioski o dofinansowanie wpłynęły z parafii św. Wawrzyńca w Gutkowie oraz od osoby prywatnej. Wśród wniosków 11 dotyczyło wykonania elewacji, 7 izolacji przeciwwilgociowej, po 6 - remontu dachów oraz klatek schodowych lub elementów ich stolarki, 4 wnioski związane były z przygotowaniem dokumentacji konserwatorskiej natomiast po jednym konserwacji malowidła w prezbiterium kościoła oraz wymiany stolarki okiennej w mieszkaniu.
R E K L A M A
banner
Wartość wszystkich wniosków to 3,3 mln złotych. W budżecie miasta na dofinansowanie prac przy zabytkach zarezerwowano 500 tys. Teraz złożone dokumenty zostaną ocenione i zapadnie zdecyzja, które będą mogły być realizowane z udziałem miejskich pieniędzy. Poza spełnieniem warunków formalnych, pod uwagę brany będzie m.in. stan obiektów, wykonywane wcześniej prace i wartość historyczną budynków.

Przyznanie dotacji zależy od decyzji radnych, którzy będą głosować nad odpowiednią uchwałą najprawdopodobniej w marcu.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl