Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2016-01-08 17:44 | Rozmiar tekstu: A A A

Pół miliona złotych miasto przeznaczy na remonty zabytków znajdujących się w prywatnych rękach

Olsztyn24
Odrestaurowana kamieniczki przy ul. 1 Maja w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Pół miliona złotych jest do wzięcia na dofinansowanie prac związanych z remontami olsztyńskich zabytków. Z dofinansowania skorzystają przede wszystkim wspólnoty mieszkaniowe.

Jak co roku Urząd Miasta Olsztyna przyjmował wnioski na renowacje zabytkowych obiektów. Nadal nie brakuje chętnych, którzy chcą zmienić swoje najbliższe otoczenie. O tym, że warto, można się przekonać, spacerując choćby śródmiejskimi uliczkami. Doskonałych przykładów renowacji nie brakuje przy ulicach Mickiewicza, Wyzwolenia albo przy Kętrzyńskiego, gdzie odrestaurowana została historyczna klatka schodowa.

Podczas ostatniego naboru, poza wspólnotami mieszkaniowymi, wnioski o dofinansowanie wpłynęły z parafii św. Wawrzyńca w Gutkowie oraz od osoby prywatnej. Wśród wniosków 11 dotyczyło wykonania elewacji, 7 izolacji przeciwwilgociowej, po 6 - remontu dachów oraz klatek schodowych lub elementów ich stolarki, 4 wnioski związane były z przygotowaniem dokumentacji konserwatorskiej natomiast po jednym konserwacji malowidła w prezbiterium kościoła oraz wymiany stolarki okiennej w mieszkaniu.
R E K L A M A
banner
Wartość wszystkich wniosków to 3,3 mln złotych. W budżecie miasta na dofinansowanie prac przy zabytkach zarezerwowano 500 tys. Teraz złożone dokumenty zostaną ocenione i zapadnie zdecyzja, które będą mogły być realizowane z udziałem miejskich pieniędzy. Poza spełnieniem warunków formalnych, pod uwagę brany będzie m.in. stan obiektów, wykonywane wcześniej prace i wartość historyczną budynków.

Przyznanie dotacji zależy od decyzji radnych, którzy będą głosować nad odpowiednią uchwałą najprawdopodobniej w marcu.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl