Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email inf. pras. | 2016-01-11 18:57 | Rozmiar tekstu: A A A

Noworoczne spotkanie u marszałka

Olsztyn24
Noworoczne spotkanie marszałka (fot. WMUM - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Parlamentarzyści, przedstawiciele administracji rządowej, samorządów, wyższych uczelni i służb mundurowych spotkali się dziś (11.01) z marszałkiem województwa. Noworoczne spotkanie z parlamentarzystami to okazja do podsumowania roku ubiegłego oraz przedstawienia zamierzeń na najbliższe miesiące.

– Rok 2015 był bardzo pracowity, ale udany. Kończyliśmy unijną perspektywę 2007-2013 i największe unijne projekty w regionie – powiedział marszałek Gustaw Marek Brzezin. – To między innymi port lotniczy w Szymanach, budowa sieci szerokopasmowego internetu na obszarze całego województwa, ponadregionalny Wschodni Szlak Rowerowy, czyli Green Velo, czy warte ponad miliard złotych inwestycje drogowe. Z dumą możemy powiedzieć, że dobrze wykorzystaliśmy daną regionowi szansę, absorbując unijne środki niemal w 100 procentach.

Nie mniej pracowicie zapowiada się rok 2016. Ruszył nowy RPO. W tym roku zostanie ogłoszonych kilkadziesiąt konkursów na dofinansowanie projektów we wszystkich niemal obszarach życia społeczno-gospodarczego. To także rok ważnych rocznic i wydarzeń kulturalnych: Rok Feliksa Nowowiejskiego, 40-lecie elbląskiego Teatru im. Aleksandra Sewruka, 550-lecie II pokoju toruńskiego czy 1050-lecie Chrztu Polski.
R E K L A M A
banner
Dziękując za dotychczasową dobrą współpracę, marszałek Brzezin wyraził nadzieję na równie dobre współdziałanie w tym i kolejnych latach. O konieczności wspólnej pracy na rzecz regionu mówili także parlamentarzyści – Janusz Cichoń i Lidia Staroń oraz wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

Arcybiskup senior Edmund Piszcz życzył wszystkim wewnętrznego pokoju, który człowiek nosi w sobie i daje drugiemu. – Tyle będzie pokoju w ojczyźnie – powiedział – ile jest w nas samych.

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~!! / 2016-01-13 09:26
Może być ładnie? Może.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.