Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email Justyna Grzywaczewska | 2016-01-12 14:00 | Rozmiar tekstu: A A A

Pierwszy bieg CITY TRAIL w Olsztynie w Nowym Roku już w sobotę

Olsztyn24
Bieg City Trail (fot. archiw. organizatora) | Więcej zdjęć »
Styczeń to czas noworocznych postanowień. Jest to więc dobry moment by zacząć biegać – mniej lub bardziej regularnie. Motywacją do tego mogą być starty z cyklu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Pierwsze zawody w 2016 roku w Olsztynie odbędą się 16 stycznia. Elektroniczne zapisy trwają do końca dnia w środę, 13 stycznia.

CITY TRAIL to biegi organizowane nad Jeziorem Długim. Dystans to 5km. W zawodach nie ma limitu czasu, a to oznacza, że mogą w nich startować nawet zupełnie początkujący biegacze. Rejestracja na zawody trwa na stronie http://citytrail.pl/login. Koszt jednego biegu to 15 zł. Po zamknięciu zapisów internetowych, możliwość dopisania się do listy startowej będzie jeszcze w dniu imprezy – wtedy opłata wynosi 20 zł.
Biegi CITY TRAIL odbywają się regularnie – co kilka tygodni, od września do marca. W edycji 2015/2016 zaplanowane się jeszcze 3 imprezy – najbliższa – 16 stycznia, a kolejne: 13 lutego i 12 marca.

Rywalizacja w czołówce wygląda bardzo ciekawie. Wśród mężczyzn dwa zwycięstwa ma na koncie Artur Olejarz. Raz wygrał i raz jako drugi wbiegł na metę Paweł Pszczółkowski. W rywalizacji o podium liczyć się mogą również Wojciech Kopeć – raz drugi i Dariusz Jurewicz – dwa razy trzeci. Każdy z zawodników ma jeszcze szanse na ukończenie cyklu, do czego wymagany jest udział w minimum czterech biegach.
R E K L A M A
banner
Wśród kobiet sytuacja jest bardziej klarowna. W trzech dotychczas rozegranych biegach wygrywała Monika Jackiewicz, więc do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej brakuje jej tylko jednego startu. Drugie miejsce prawdopodobnie przypadnie Marcie Barcewicz, która trzy razy była właśnie druga. Dwa trzecie miejsca ma z kolei Magdalena Trzeciak.

W ramach zawodów organizowane są biegi dla dzieci i młodzieży - CITY TRAIL Junior, rozgrywane na dystansach od 300m do 2km. Zapisy dla młodych sportowców odbywają się na stronie www.citytrail.pl (rejestracji dokonuje rodzic lub opiekun) oraz w dniu imprezy w biurze zawodów. Opłata startowa za pojedynczy bieg to symboliczne 2zł, uiszczane w dniu biegu, z których 1zł pokrywa koszty organizacyjne, a druga złotówka jest przeznaczana na cele charytatywne.

Start biegu głównego jest zaplanowany na godz. 11:00. Od 9:30 będą trwały zawody dla dzieci. Biuro zawodów pracuje w dniu biegu od 8:30 do 10:30. Miasteczko biegowe będzie zorganizowane przy moście nad Jeziorem Długim.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl