Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Justyna Grzywaczewska | 2015-10-04 02:17 | Rozmiar tekstu: A A A

Wystartowała trzecia edycja cyklu biegów przełajowych CITY TRAIL w Olsztynie!

Olsztyn24
Trzecia edycja cyklu biegów przełajowych CITY TRAIL (fot. citytrial.pl - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Pierwszy bieg CITY TRAIL w Olsztynie w sezonie 2015/2016 odbył się w sobotę, 3 października. Zawodnicy startowali na trasie, którą znają z poprzednich edycji - prowadzącą ścieżkami nad Jeziorem Długim. W zawodach wzięło udział ponad 300 osób oraz około 100 dzieci.

Najlepszym na 5-kilometrowej trasie okazał się rekordzista trasa – Artur Olejarz. Jego wynik to 15:35, który jest wyrównaniem rekordu sprzed roku. Wśród pań rywalizację wygrała zwyciężczyni poprzedniej edycji – Monika Jackiewicz z wynikiem 18:57.

– Mimo, że już październik sezonu nie kończę, w planie mam jeszcze kilka startów. Dzisiaj do pierwszego kilometra miałam towarzystwo drugiej na mecie Marty Barcewicz, potem już jej nie „czułam” i nie słyszałam za plecami – mówi Monika. – Mam taką zasadę, że nie odwracam się podczas zawodów do tyłu za żadne skarby. Taki gest jest odbierany jako oznaka słabości i daje przeciwniczkom za plecami sygnał, że czuję się niepewnie.
R E K L A M A
banner
Bez zmian w edycji 2015/2016 podczas każdego biegu CITY TRAIL rozgrywane są także zawody dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior. W sobotę na czterech dystansach wystartowało łącznie około 100 młodych biegaczy.

Pierwszy w edycji bieg w Olsztynie był też okazją do przedstawienia sponsora tytularnego całego ogólnopolskiego cyku – marki Nationale-Nederlanden, która od lat wspiera prozdrowotne inicjatywy sportowe.

Przypomnijmy, że CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to cykl sześciu biegów. Aby zostać sklasyfikowanym, walczyć o nagrody i dostać pamiątkowy medal należy pobiec w minimum czterech. Terminy kolejnych imprez w Olsztynie to: 7 listopada, 5 grudnia, 16 stycznia, 13 lutego, 12 marca.
Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Justyna Grzywaczewska

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl