Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Justyna Grzywaczewska | 2015-11-07 20:09 | Rozmiar tekstu: A A A

CITY TRAIL w Olsztynie po raz drugi

Olsztyn24
City Trail w Olsztynie (fot. organizatora - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Nad Jeziorem Długim odbyły się dzisiaj (7.11) drugie w sezonie 2015/2016 zawody w ramach ogólnopolskiej serii biegów przełajowych CITY TRAIL. Tym razem uczestnikom cyklu towarzyszyła mżawka, a niebo nawet na chwilę się nie przejaśniło. Dla biegaczy jednak nie ma złej pogody - w biegu głównym wzięło udział 381 osób, a w zawodach dla dzieci wystartowało ponad 90. uczestników.

Najlepszym na 5-kilometrowej pętli był – podobnie jak przed miesiącem – Artur Olejarz z czasem 15:51. Drugi był Paweł Pszczółkowski (17:10), a trzeci – Dariusz Jurewicz (17:23). W rywalizacji kobiet najlepszą okazała się Monika Jackiewicz – zwyciężczyni poprzedniej edycji – 18:49. Drugie miejsce zajęła Marta Barcewicz (20:06), a trzecie – Magdalena Trzeciak (20:24).

- Za trzy tygodnie startuję w eliminacjach do przełajowych mistrzostw Europy, więc w ostatnim czasie sporo treningów wykonuję w terenie crossowym. Dzisiejszy CITY TRAIL to kolejny akcent w przygotowaniu do tego startu – mówił na mecie Artur Olejarz.
R E K L A M A
banner
Jedną z najliczniejszych grup startujących w CITY TRAIL w Olsztynie jest reprezentacja Sądu Okręgowego.

– Nasza grupa liczy ponad 20 osób. Biegamy razem dwa razy w tygodniu, ale też wyjeżdżamy na zawody. Kolejny nasz start to Bieg Niepodległości w Warszawie – relacjonowała po biegu Martyna, reprezentująca Sąd Okręgowy w Olsztynie. – Ja biegam dopiero od sierpnia. Rok temu urodziłam dziecko i to właśnie syn jest moją największą motywacją do biegania. Druga to koleżanki i koledzy z pracy – dodała biegaczka.

Deszczowa pogoda nie wystraszyła najmłodszych uczestników. W pięciu kategoriach wiekowych wystartowało łącznie ponad 90 uczestników. Najwięcej młodych sportowców pojawiło się dzisiaj na trasie 300 metrów, którą pokonują dzieci poniżej 8 lat.

Przypomnijmy, że cykl CITY TRAIL odbywa się od września pod nazwą Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. W edycji odbędą się jeszcze cztery imprezy w Olsztynie. Najbliższa 5 grudnia, a kolejne: 16 stycznia, 13 lutego i zakończenie – 12 marca. Aby zostać sklasyfikowanym, otrzymać pamiątkowy medal i walczyć o nagrody należy pobiec w co najmniej czterech biegach.

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl