Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Justyna Grzywaczewska | 2015-12-01 17:42 | Rozmiar tekstu: A A A

Sezon przełajowy w pełni, czas na trzeci bieg CITY TRAIL

Olsztyn24
(fot. archiwum organizatora - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to ogólnopolski cykl biegów przełajowych, rozgrywanych na dystansie 5 km. Sezon 2015/2016 trwa od września. W najbliższą sobotę – 5 grudnia, odbędą się trzecie zawody w Olsztynie. Elektroniczne zapisy trwają do końca dnia w środę, 2 grudnia.

Rejestracja na zawody trwa na stronie http://citytrail.pl/login. Koszt jednego biegu to 15 zł. Po zamknięciu zapisów internetowych, możliwość dopisania się do listy startowej będzie jeszcze w dniu biegu – wtedy opłata wynosi 20 zł.

Zawody odbywają się nad Jeziorem Długim. Trasa prowadzi leśnymi ścieżkami. Jest urozmaicona i bardzo malownicza. W biegach startują zarówno zawodnicy na co dzień trenujący w klubach, jak i amatorzy. Co ważne – nie ma limitu czasu, więc swoje możliwości mogą sprawdzać nawet zupełnie początkujący biegacze.
R E K L A M A
banner
Biegi w terenie to szereg korzyści.

– Cross - ze względu na ukształtowanie terenu - uczy biegania w zmiennym tempie, co bardzo przydaje się podczas rywalizacji na ulicy czy stadionie w momencie, kiedy chcemy zgubić czy zmęczyć rywali. Starty przełajowe w naturalny sposób wzmacniają nasze mięśnie – podkreśla Jacek Wosiek, trener lekkiej atletyki, prowadzący zawodników na średnich i długich dystansach, wśród których wielu to reprezentanci kraju na arenie międzynarodowej. - Zawodnicy lubią adrenalinę startową. Do tej pory było tak, że starty odbywały się do jesieni, a później następowała często blisko półroczna przerwa. Wiele osób po takim czasie braku bodźca jakim jest start, miało problem z pełną mobilizacją, było niepewnych swojej dyspozycji. Start w przełaju może być doskonałym przypomnieniem sytuacji startowej. Można go traktować jako najlepszy sprawdzian dyspozycji po przepracowanym okresie. Warto startować cyklicznie, co pozwala na bieżąco sprawdzać formę w celu weryfikacji treningu. Z mojej perspektywy ważne jest również to, że starty przełajowe doskonale kształcą charakter zawodnika. Na stadionie można dobiec do mety tak zwaną siłą rozpędu, na przełaju trzeba niejednokrotnie wykazać się większą odpornością na ból i wolą walki.

Dodatkowymi konkurencjami w ramach zawodów są biegi CITY TRAIL Junior, rozgrywane na dystansach od 300 m do 2 km. Zapisy dla młodych sportowców odbywają się na stronie www.citytrail.pl (rejestracji dokonuje rodzic lub opiekun) oraz w dniu imprezy w biurze zawodów. Opłata startowa za pojedynczy bieg to symboliczne 2 zł, uiszczane w dniu biegu, z których 1 zł pokrywa koszty organizacyjne, a druga złotówka jest przeznaczana na cele charytatywne.

Start biegu głównego o godz. 11:00. Od 9:30 będą trwały zawody dla dzieci. Biuro zawodów pracuje w dniu biegu od 8:30 do 10:30. Miasteczko biegowe będzie zorganizowane na polnie w okolicy startu biegu (przy moście nad jeziorem).

W listopadowym biegu wystartowało 381 osób oraz 91 dzieci. W biegu głównym zwyciężyli: Monika Jackiewicz oraz Artur Olejarz. Wynik Moniki to 18:49, a Artura – 15:51. Terminy kolejnych imprez CITY TRAIL nad Jeziorem Długim to 16 stycznia, 13 lutego i 12 marca.

Na mapie Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden 2015/2016 jest 11 miast: Bydgoszcz, Gdańsk i Gdynia (które tworzą Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL), Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Patronat nad imprezą objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Biegi dla dzieci i młodzieży wspiera Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Justyna Grzywaczewska

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl