Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2015-12-29 15:01 | Rozmiar tekstu: A A A

Nowy układ komunikacyjny w każdym domu

Olsztyn24
Fragment informatora o nowym układzie komunikacyjnym Olsztyna
Zmienione trasy części autobusów, zupełnie nowe połączenia, likwidacja niektórych linii oraz zmiana oznaczeń autobusów. Od Nowego Roku (1.01) olsztynian czeka komunikacyjna rewolucja. Informacje na ten temat olsztynianie otrzymają do domów m.in. w formie papierowych informatorów.

O tym, że pojawienie się w Olsztynie tramwajów spowoduje znaczące zmiany komunikacji autobusowej, wiadomo było od dawna. Pod koniec września ratusz zaprezentował nowy układ komunikacyjny. Nowe rozkłady jazdy autobusów oraz schematy przebiegu poszczególnych linii zamieszczono w Internecie. Teraz do mieszkańców miasta trafiają ulotki w papierowej formie (można je także pobrać w wersji elektronicznej ze strony Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu). Do końca roku rozdysponowanych zostanie 75,5 tys. egzemplarzy takich dwustronnych informatorów. Dodatkowo informatory będą udostępnione 31 grudnia jako wkładki do regionalnych gazet.

Informacje o nowościach komunikacyjnych zostały też umieszczone na przystankach oraz w pojazdach komunikacji miejskiej.

R E K L A M A
banner
Komentarze [5]
~mieszkanka z Kościuszki / 2015-12-31 09:29
Pani Alu, popieram !!! SKANDAL !!!!!!!
~ Demokracja komunikacyjna? / 2015-12-31 09:23
Tramwaje w Olsztynie to fajna rzecz, nadały miastu nowomiejskiego sznytu, wielkomiejskiej gali, mieszkańcy w większości są z tego rada kontent-zadowoleni .Ale trudno zrozumieć dlaczego "mundrol", nakazał przy okazji fety tramwajowej likwidację autobusu linii 15 i nr 2.To człowiek w mojej ocenie nie znający realii życia , dostępności komunikacji miejskiej Olsztyna. Autobus nr 15 to swoiste olsztyńskie autobusowe naziemne "metro" z tradycją skomunikowań .Linia autobusu nr 2 łączy Nagórki z Michelinem , stadionem ,dworcem , Zatorzem , Szpitalem. Komu te linie przeszkadzają? Parafrazując parlamentarzystę niech "mundrol" puknie się porządnie w łeb i raz jeszcze przemyśli swoje "usprawnienia" w komunikacji Olsztyna. Nie zmienia się czegoś co dobrze funkcjonuje. Cieszymy się z nowoczesności tramwajowej, smutno nam że "mundrole" nie liczą się z opinią mieszkańców. Demokracja komunikacyjna?
~men / 2015-12-30 15:04
ile kasy pójdzie na głupie nic nie wnoszące ulotki,no ale mam demokrację .Tramwaje w Olsztynie gdzie nie ma zakładów pacy i w dodatku na kredyt -to szaleństwo,głupota i brak dobrego gospodarza.Pan PREZYDENT zachwycony a co na to mieszkańcy.
~Kebiz / 2015-12-30 13:57
Żadne "ulotki" informacyjne nie pomogą skoro spaprano cały system KOMUNIKACYJNY Olsztyna. Miało być "spowolnienie ruchu samochodowego", a wyszło jak zawsze czyli zżółwienie wszelkiego ruchu po mieście. O głupocie projektantów dot linii tramwajowej po ul Kościuszki musieliśmy się przekonać dopiero po jej "zbudowaniu" . Wszyscy cieszą się z tzw wiedeńskich przystanków i stoją w korkach. Za to pasażerowie stoją na przystankach i czekają po naście minut - może przyjedzie jakiś autobus o "zmienionej (na wzór "stolycy") w sto i ileś tam lub może jakiś tramwaj o niskiej numeracji, podobnej do częstotliwości kursowania tzn za godzinę, może pół godziny, a ,może nawet za kwadrans ! Proponuje w pilnym trybie zweryfikować obecny bałagan komunikacyjny przywracając dotychczasowy, a jak tramwaje "naumią się" jeździć a z jakaś punktualnością, to zmieniać powoli cały układ połączeń, aby nie było obecnego bałaganu.
~ala / 2015-12-30 10:06
puszczenie tramwajow ulica kosciuszki to skandal! a na skrzyzowaniu sikorskiego z minakowskiego stoi slupek ostrzegawczy przed niezasypanym dolem juz kilka miesiecy i nie widac zeby mial kiedykolwiek zniknac
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl