Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2016-01-22 19:24 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyn pamięta o seniorach. Będą kolejne koperty życia

Olsztyn24
Wczoraj olsztyńscy uczniowie rozdali seniorom życzenia i laurki z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka
Olsztyn pamięta o seniorach. Wkrótce ponownie mają być dostępne koperty, w których można umieścić informacje, o których powinni wiedzieć ratownicy.

Dzień Babci i Dziadka to doskonała okazja, by przypomnieć o ułatwieniach, na jakie mogą liczyć seniorzy ze stolicy regionu. O dziadkach pamiętali uczniowie, nie zapomina także samorząd.

Stan zdrowia, przyjmowane leki, alergie i uczulenia na medykamenty, kontakty do najbliższej rodziny lub opiekunów - m.in. te informacje znajdują się w kopertach życia. Wypełnione dokumenty trafiają do plastikowego opakowania, a to ląduje np. w lodówce, na którą przyczepiany jest specjalny magnes.

Pierwsze koperty trafiły do olsztynian pod koniec kwietnia poprzedniego roku. Wówczas przygotowaliśmy 1,5 tys. egzemplarzy, które bardzo szybko zostały rozdysponowane między seniorów. Na przełomie lutego i marca powinny być dostępne kolejne takie koperty.
R E K L A M A
banner
W Olsztynie działa też telefon życzliwości. To szansa na darmowe porady z zakresu prawa oraz psychologii. Doświadczeni wolontariusze czekają pod numerem telefonu 89 522 28 20 w poniedziałki, środy i czwartki między 13.30 a 15.30. Z porad korzysta od kilku do kilkunastu osób dziennie.

Z porad prawnych - tym razem 65-latkowie i starsi - mogą korzystać podczas bezpośrednich spotkań. Punkty nieodpłatnych porad prawnych utworzyliśmy w czterech lokalizacjach, m.in. w pokoju nr 19 Urzędu Miasta przy ul. Wyzwolenia 30.

W Olsztynie mieszka ok. 42 tysięcy osób, które mają więcej niż 60 lat. Większość, bo 22 tysiące, to kobiety. Seniorzy mogą korzystać m.in. z usług 27 domów pomocy społecznej.
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl