Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
d. | 2015-09-10 17:40 | Rozmiar tekstu: A A A

I posiedzenie Rady Olsztyńskich Seniorów odbyło się w ratuszu

Olsztyn24
Przewodniczącą Rady Olsztyńskich Seniorów została Barbara Baturo-Warszawska | Więcej zdjęć »
Olsztyńscy seniorzy wybrani do specjalnej rady spotkali się dzisiaj (10.09) na pierwszym posiedzeniu. Na uroczyste spotkanie w magistracie zasiadający w Radzie Olsztyńskich Seniorów stawili się niemal w komplecie. Podczas spotkania prezydent miasta Piotr Grzymowicz wręczył działaczom akty powołania do rady.

- Przyjmijcie ode mnie serdeczne gratulacje - mówił prezydent Grzymowicz. - Jesteście bardzo aktywni. Macie wiedzę, doświadczenie i grzechem byłoby z tego nie skorzystać. Przez wiele lat budowaliście nasze miasto, chylę przed wami czoła.

W 25-osobowej radzie zasiadają olsztynianie aktywni w swoich środowiskach. To działacze rad osiedli, emerytowani mundurowi, przedstawiciele organizacji pozarządowych, aktywiści sportowi.
R E K L A M A
banner
- Znamy się od wielu lat przez pryzmat współpracy na różnych płaszczyznach - tłumaczyła dyrektor wydziału zdrowia i polityki społecznej Urzędu Miasta, Ewa Bertrand-Zbierska.

Rada Olsztyńskich Seniorów ma za zadanie inicjować działania na rzecz osób starszych, podpowiadać władzom miasta, co zrobić, by najstarsi mieszkańcy stolicy regionu mogli żyć jak najbardziej komfortowo. Pracami rady będzie kierować Barbara Baturo-Warszawska, która uzyskała największe poparcie spośród kandydatów na stanowisko.

- Jestem Amazonką i najbliższe mi są sprawy zdrowia i dobrej kondycji - deklarowała przyszła przewodnicząca przed rozpoczęciem głosowania. - Będę się starać, by w każdym osiedlu była możliwość zorganizowania zajęć rehabilitacyjnych. Trzeba też jak najszerzej objąć seniorów badaniami profilaktycznymi.

Kolejne spotkanie działacze Rady Olsztyńskich Seniorów zaplanowali na 15 października. Wówczas mają przygotować plan pracy na dwuletnią kadencję oraz podzielić się na tematyczne zespoły.

W Prezydium Rady Olsztyńskich Seniorów zasiedli:
» jako przewodnicząca - Barbara Baturo-Warszawska
» jako wiceprzewodniczący - Lucjan Jędrychowski, Jerzy Gąska
» jako sekretarz - Krystyna Żadziłko.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
I posiedzenie Rady Olsztyńskich Seniorów (1)

»

10-09-2015

image
I posiedzenie Rady Olsztyńskich Seniorów (2)

»

10-09-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl