Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2016-02-04 17:00 | Rozmiar tekstu: A A A

Rada Działalności Pożytku Publicznego rozpoczęła III kadencję

Olsztyn24
Inauguracyjne posiedzenie Rady Działalności Pożytku Publicznego | Więcej zdjęć »
Na inaugurującym III kadencję posiedzeniu zebrała się dziś (4.02) w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie Rada Działalności Pożytku Publicznego Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin wręczył członkom rady nominacje, członkowie rady wybrali dwójkę współprzewodniczących, a potem zabrali się do pracy. Jak przystało na tłusty czwartek, nie obyło się bez konsumpcji puszystych pączków.

- Zadania rady wynikają z ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie - mówi Joanna Glezman, pełnomocnik marszałka województwa ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi, członkini rady. - Obszar działalności rady jest bardzo szeroki. Obejmuje 33 zadania sprecyzowane w ustawie. Rada zajmuje się przede wszystkim opiniowaniem wojewódzkich aktów prawnych dotyczących działalności sfery pożytku publicznego, działalności pożytku publicznego, opiniuje strategię rozwoju województwa, opiniuje program współpracy samorządu województwa z organizacjami pozarządowymi, może wyrażać opinie na temat zadań zlecanych przez samorząd organizacjom pozarządowym, wyraża opinię w sporach dotyczących administracji publicznej i organizacji pozarządowych. Rada realizuje także procedurę wyboru przedstawicieli organizacji pozarządowych do komitetu monitorującego regionalny program operacyjny. Rada przysługują też pewne funkcje inicjatywne.

Obecna, III kadencja rady będzie trzyletnia, w odróżnieniu od dwóch poprzednich, które trwały po dwa lata. W skład rady wchodzi 20. członków - po 10 przedstawicieli organizacji pozarządowych i administracji publicznej. Pracami rady kieruje dwoje współprzewodniczących: jeden wybrany spośród członków reprezentujących trzeci sektor i jeden reprezentujący administrację publiczną.
R E K L A M A
banner
W składzie Rady Działalności Pożytku Publicznego na III kadencję znaleźli się m.in.:

» Wioletta Śląska-Zyśk - wicemarszałek województwa,
» Marek Szter - radny Sejmiku Województwa,
» Joanna Glezman - pełnomocnik marszałka ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi,
» Wiesław Przybysz - dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego,
» Marek Borowski - prezes Banku Żywności w Olsztynie,
» Dorota Jeżowska-Olszewska - Warmińsko-Mazurska Chorągiew ZHP,
» Monika Falej - Związek Stowarzyszeń Razem w Olsztynie,
» Bartłomiej Głuszak - Federacja Organizacji Socjalnych Fosa,
» Ewa Romanowska - Stowarzyszenie Wspólnota Kulturowa Borussia.

W wyniku zarządzonych dzisiaj wyborów, współprzewodniczącymi rady zostali: Wioletta Śląska-Zyśk i Marek Borowski.  

W roboczej części spotkania rada zajęła się projektem zmian trybu powoływania członków oraz organizacji i trybu działania Rady Działalności Pożytku Publicznego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, projektem zmian uchwały sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego w sprawie określenia szczegółowego sposobu konsultowania z radą projektów aktów normatywnych dotyczących sfery zadań pożytku publicznego lub organizacjami pozarządowymi i podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy z 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dotyczących działalności statutowej tych organizacji, sposobem realizacji niektórych zadań rady oraz planem pracy rady na 2016 rok.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Inauguracyjne posiedzenie Rady Działalności Pożytku Publicznego III kadencji w Olsztynie

»

04-02-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl