Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2015-09-28 18:15 | Rozmiar tekstu: A A A

Dzielimy się doświadczeniami z Ukrainą

Olsztyn24
Ukraincy odwiedzą m.in. Urząd Marszałkowski w Olsztynie
W rozpoczętej dzisiaj (28.10) na Warmii i Mazurach wizycie studyjnej delegacji z regionu partnerskiego samorządu województwa – Obwodu Rówieńskiego – udział bierze 30. przedstawicieli organizacji pozarządowych i lokalnej administracji. Wizyta poświęcona polityce społecznej jest trzecią i zarazem ostatnią realizowaną przez samorząd województwa w ramach projektu „Samorząd terytorialny – hit eksportowy Polski!”.

Dwie pierwsze wizyty, które odbyły się w maju bieżącego roku, poświęcone były odpowiednio problematyce ochrony środowiska i funkcjonowaniu jednostek samorządu terytorialnego. Tym razem ukraińscy partnerzy mają okazję do wymiany doświadczeń związanych ze współpracą pomiędzy samorządami i organizacjami pozarządowymi. Spotkają się m.in. z przedstawicielami Nidzickiej Fundacji Rozwoju „Nida”, Stowarzyszeniem Elbląg Europa oraz Integracyjnym Klubem Sportowym „ATAK” z Elbląga. Lokalne instytucje pożytku publicznego z Warmii i Mazur zaprezentują swój dorobek w takich obszarach jak ekonomia społeczna, działalność na rzecz młodzieży oraz inicjatywy sportowe, ze szczególnym uwzględnieniem przedsięwzięć realizowanych na rzecz osób niepełnosprawnych. To również doskonała okazja do przedstawienia możliwości realizowania wspólnych projektów z partnerem ukraińskim. Takie transgraniczne inicjatywy wspierane są finansowo na przykład przez instytucje UE.

Dyskusja na temat polityki społecznej odbędzie się również w siedzibie Banku Żywności w Olsztynie, podczas której społecznicy z Ukrainy będą mieli okazję zapoznać się z możliwościami bezpłatnego pozyskiwania i dystrybucji żywności. W programie trzydniowej wizyty zaplanowano także udział w konferencji z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych „Senior – w poszukiwaniu i aktywizowaniu ukrytych potencjałów”, a także wyjazd do Olsztynka i Aniołowa. Ponadto władze województwa zaproponowały przedstawicielom Rówieńskiej Obwodowej Administracji Państwowej szkolenie z zakresu przygotowania i zarządzania projektami finansowanymi ze środków zewnętrznych.
R E K L A M A
banner
We wtorek (29.10) października o godz. 8:45 w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie delegację z Ukrainy przywita marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin.

Realizowany przez Departament Współpracy Międzynarodowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie projekt „Samorząd terytorialny – hit eksportowy Polski!” współfinansowany jest przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w ramach konkursu „Wsparcie wymiaru samorządowego i obywatelskiego polskiej polityki zagranicznej 2015”. Całkowita wartość projektu to blisko 120 tys. zł.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl