Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Tomasz Lenkiewicz | 2016-02-05 14:08 | Rozmiar tekstu: A A A

Ferie zimowe 2016 w Muzeum Sportu przeszły do historii

Olsztyn24
Ferie w Muzeum Sportu (fot. archiw Muzeum Sportu - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Dużym zainteresowaniem cieszyły się wśród młodzieży szkolnej zimowe ferie w Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego, które zorganizował Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. W czasie dobiegających już końca ferii muzeum odwiedziło 376 osób w grupach zorganizowanych i 32 osoby indywidualne.

Placówkę odwiedziły grupy zorganizowane ze szkół w gminie Jonkowo, Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie, szkół podstawowych nr 1, 2, 3, 15, 18 i 32 oraz parafii przy ul. Pana Tadeusza, Aresztu Śledczego w Olsztynie i szkółki żeglarskiej „Nauticus”.

Podczas spotkań goście muzeum zapoznali się z historią Igrzysk Olimpijskich ery starożytnej oraz ery nowożytnej. Odwiedzający poznali również historię powstania Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego, sylwetki olimpijczyków oraz sportowców z Warmii i Mazur. Dużo uwagi poświęcono imprezie, która jest największym wydarzeniem sportowym w tym roku obecnym - Igrzyskom Olimpijskim w Rio De Janeiro.
R E K L A M A
banner
Odwiedzający placówkę obejrzeli też film „Historia siatkarza z Olsztyna”. Praca ta zdobyła I miejsce w I konkursie multimedialnym „Sportowcy Warmii i Mazur, zorganizowanym przez OSiR w Olsztynie. Bohaterem obrazu jest Mirosław Rybaczewski – mistrz świata (Meksyk 1974) oraz mistrz olimpijski (Montreal 1976). Autorami filmu są uczniowie ZSO im. C.K. Norwida – Gimnazjum nr 8 z Olsztyna. Drugi prezentowany film „Sylwetka Mieczysława Doroszuka – trenera siatkarskiego”, zdobył I miejsce w II konkursie multimedialnym. Autorami obrazu są Eugeniusz Ciarciński i Marcin Rogawski z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie. Ponadto uczniowie obejrzeli filmy animowane, przedstawiające historię sportu oraz Igrzysk Olimpijskich.

Odbyły się konkursy i zabawy związane z historią oraz dyscyplinami sportowymi. Za zajęcie pierwszych trzech miejsc uczniowie otrzymali pamiątkowe nagrody rzeczowe, słodycze oraz wejściówki do Aquasfery, które ufundował Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

Tomasz Lenkiewicz
Muzeum Sportu w Olsztynie


Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl