Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2016-02-06 11:52 | Rozmiar tekstu: A A A

Warmińskie Baby prezentują wystawę „Jej portret” w Galerii Stary Ratusz WBP

Olsztyn24
Warmińskie Baby przy swych portretach | Więcej zdjęć »
W Galerii Stary Ratusz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie otwarto wczoraj (5.02) wystawę prac grupy Warmińskie Baby pt.: „Jej portret”. Na ekspozycję składają się portrety artystek należących do grupy oraz jedna praca zbiorowa, określana mianem latawca.

Elwira Iwaszczyszyn (członkini grupy)o Warmińskich Babach:

„Warmińskie Baby” - grupa twórcza dziesięciu malujących i rysujących artystek, które po raz pierwszy swoje prace pokazały na wystawie w Autorskiej Galerii OBORA Mirosława Bojenki, w Głotowie k/Dobrego Miasta, w 2003 roku. Galeria ta leży w malowniczym, warmińskim pejzażu i to było inspiracją, by nazwać grupę „Warmińskie Baby”. Atmosfera wernisażu była znakomita, wystawa cieszyła się dużym powodzeniem i stała się początkiem kolejnych prezentacji grupy: w Galerii Stary Ratusz w Olsztynie i Galerii Art Galle w Szczecinie.
R E K L A M A
banner
W 2005 roku grupa artystek postanowiła stworzyć wspólne dzieło... I tak powstał „Latawiec życia”, który został zaprezentowany w Galerii Jednego Obrazu w Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie. Latawiec ten to 6-cio metrowy kolaż skomponowany z fragmentów specjalnie przygotowanych na tę okazję 10-ciu prac na papierze (dziesięciu artystek). Wykonana praca została przekazana w prezencie Muzeum Warmii i Mazur.

Kolejne wystawy, na których grupa prezentowała swoje prace, to „Baby Warmińskie i Dziady Pruskie” - Galeria STS w Sopocie, „Baby Warmińskie i Dziady Pruskie” - Galeria EL w Elblągu oraz „Baby Warmińskie”, Salon Sztuki PRO ARTE - ZPAP w Zielonej Górze. W 2015 r, po dłuższej przerwie, grupa wznowiła działalność i zaprezentowała swoje prace w Stodole Kultury w Dobrym Mieście. Z tej okazji powstał kolejny „Latawiec” (kolaż) pt. „Skrawki dnia - urywki nocy", który prezentujemy również na obecnej wystawie.

Artystki biorące udział w tej wystawie: Mirosława Smerek-Bielecka, Elwira Iwaszczyszyn, Iwona Bolińska-Walendzik, Julia Tarnowska, Ewa Plichta-Lubieniecka, Julita Wiench, Joanna Milewicz, Małgorzata Kadelska, Elżbieta Boniecka-Milowicz i Maria Targońska.

Więcej informacji na temat ekspozycji dostępnych jest w zapisie wideo wczorajszego wernisażu. Zapraszamy do zapoznania się z nim.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [1]
~klaudia / 2016-02-13 19:04
Warmińskie Baby już nam się tak znudzily, nawet ten zwrot jest okropny, zawsze kojarzy się z okropnymi rzeźbami, które wiecznie są wystawiane w Olsztynie. Już czas najwyższy pokazac coś ładniejszego. Może pomysl z tymi portretami jest niezły, więcej ładnych obrazów, to na pewno by się podobalo. Szanowne Panuie, zmieńcie nazwę, bo ta jest okropna.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Wernisaż wystawy „Jej portret” grupy Warmińskie Baby

»

05-02-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl