Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email wb | 2016-02-06 20:19 | Rozmiar tekstu: A A A

Karnawałowe spotkanie Warmińsko-Mazurskiego Oddziału PTTK odbyło się w Spichlerzu MOK

Olsztyn24
Spotkanie karnawałowe Warmińsko-Mazurskiego Oddziału PTTK w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Jak co roku, najaktywniejsi członkowie Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Olsztynie spotkali się dziś (6.02) na karnawałowym spotkaniu. Spotkanie zorganizowane w Spichlerzu MOK oficjalnie rozpoczęło też obchody przypadającego w tym roku jubileuszu 70-lecia oddziału.

Doroczne spotkanie zrzeszonych w PTTK turystów było okazją do podsumowania minionego roku, zaprezentowania planów działania na rok bieżący oraz wyróżnienia najaktywniejszych działaczy. Był też czas na muzykę i śpiew.  

- Miniony rok był dla Warmińsko-Mazurskiego Oddziału PTTK bardzo dobry - ocenia Marian Jurak, prezes oddziału. - Mieliśmy dużo chętnych do współpracy. Organizacja liczy obecnie 850 osób. Oprócz ludzi, najważniejsze są imprezy, a tych w samym Olsztynie zorganizowaliśmy około 300! Najistotniejsze z nich to chociażby rajdy z cyklu „Zdobywamy Siedmiomilowe Buty” czy z cyklu „Poznajemy nasze szlaki” i wiele innych rajdów oraz wycieczek. Było też sporo imprez rowerowych i kajakowych. W ubiegłym roku również odpowiadaliśmy za szóstą edycję akcji „Olsztyn. Aktywnie!”. Ważnym wydarzeniem było też zorganizowanie kursu przewodnickiego. Egzamin niebawem i mamy nadzieję, że szeregi profesjonalnych przewodników turystycznych zasili 20 osób.       
R E K L A M A
banner
Rok 2016 będzie rokiem jubileuszu 70-lecia działalności olsztyńskiego oddziału PTTK. „Turyści” nie planują jednak jakiejś szczególnej celebry z tego powodu.

- W starożytności sprawdzano, czy jubilat jest jeszcze zdolny przebiec określony dystans - mówi Marian Jurak. - My będziemy sprawdzać naszą zdolność organizowania imprez turystycznych, a nie robienia wielkich uroczystości. Będzie tych imprez bardzo dużo, głównie rajdów ze znanych już cykli. Jeżeli miasto ogłosi przetarg na organizację akcji „Olsztyn. Aktywnie!”, również w tym przetargu wystartujemy. A jedną uroczystość jubileuszową zorganizujemy 20 maja.

Podczas dzisiejszego spotkania w Spichlerzu koła i kluby działające w ramach Warmińsko-Mazurskiego Oddziału PTTK złożyły sprawozdania z ubiegłorocznej działalności, a najaktywniejsi ich członkowie zostali wyróżnieni książkami i albumami. W przerwach między prezentacjami uczestnicy spotkania śpiewali piosenki znane ze szlaków turystycznych.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Spotkanie karnawałowe WM Oddziału PTTK 2016 w Olsztynie

»

06-02-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.