Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2015-07-18 18:04 | Rozmiar tekstu: A A A

Aktywni olsztynianie poznają historię Olsztyna i okolic z przewodnikiem

Olsztyn24
Dzisiejsze spotkanie rozpoczęto przy Moście Św. Jakuba | Więcej zdjęć »
Dzisiejszego (18.07) przedpołudnia w na skwerku koło Mostu Św. Jakuba w Olsztynie spotkali się miłośnicy wycieczek z historią w tle. Aktywni olsztynianie wzięli udział w spotkaniu poprowadzonym przez koordynatora dyscypliny - przewodnika terenowego po województwie warmińsko-mazurskim PTTK i instruktoa przewodnictwa PTTK Andrzeja Bobrowicza pod hasłem „Miesiąc z życia Olsztyna” z cyklu „Przewodnik czeka” w ramach szóstej już edycji projektu „Olsztyn. Aktywnie!”.

„Przewodnik czeka” to cykl wycieczek po Olsztynie i okolicach z przewodnikiem PTTK. Piesze, kolejowe i autokarowe wyprawy są realizowane przez olsztyńskich przewodników już od 2007 roku, a od 2010 imprezy włączono do projektu „Olsztyn. Aktywnie!”. W ich ramach przewodnicy zachęcają do poznawania przeszłości stolicy Warmii i Mazur, a także jej okolic. Proponują uczestnikom obcowanie przede wszystkim z zapomnianymi zakątkami, które kryją nieznane szerzej historie. Z każdą kolejną edycją cyklu przewodnicy omawiają nowe tematy oraz trasy, aby każdy znalazł coś interesującego dla siebie.

W spacerach i wycieczkach z cyklu „Przewodnik czeka” może wziąć udział każdy (osoby niepełnoletnie pod nadzorem opiekuna prawnego). Na spacery w obrębie miasta nie trzeba się wcześniej zapisywać. Zapisy obowiązują tylko na wycieczki autokarowe, przy wycieczkach kolejowych i dojazdach komunikacją miejską uczestnicy we własnym zakresie pokrywają koszty biletów MZK i PKP na zaplanowanych trasach.
R E K L A M A
banner
Rejestracji można dokonywać poprzez stronę internetową projektu pod adresem www.aktywnie.olsztyn.eu w zakładce „Przewodnik czeka”. Na forum strony zaś dostępne są fotograficzne dokumentacje dotychczasowych spotkań, w których bierze udział stała grupa blisko 100 osób!

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl