Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email inf.pras. | 2016-02-12 15:57 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyn jednym z bardziej otwartych samorządów

Olsztyn24
Urząd Miasta Olsztyna
Świetny wynik Olsztyna w badaniu Fundacji Jawność.pl. Nasze miasto zajęło drugie miejsce w zestawieniu najbardziej otwartych samorządów w kraju.

Badania trwały przez kilkanaście miesięcy, do połowy poprzedniego roku. Ich celem było ukazanie jawności działania rad miast i powiatów oraz ogólne upowszechnienie zasady jawności.

Zespołem kierował dr Piotr Sitniewski - prawnik, autor komentarza do ustawy o dostępie do informacji publicznej, twórca poradnika „Dostęp do informacji publicznej. Pytania i odpowiedzi”. Ponad 50 razy publikował z zakresu prawa do informacji.

- W tej dziedzinie jest coraz lepiej - przyznaje dr Sitniewski. - Rośnie liczba przykładów działań, które nie wynikają z realizacji ustawowych obowiązków. Są miasta, które realizują politykę jawności, nie czekając na zmiany w przepisach.
R E K L A M A
banner
Do czołówki w tym względzie należy Olsztyn. W zestawieniu ogólnopolskim nasze miasto zajęło 2. miejsce, podobnie w przypadku powiatów grodzkich i miast. Natomiast badanie stron Biuletynu Informacji Publicznej dało nam 3. lokatę.

- Na 619 jednostek to bardzo dobry wynik - komentuje kierownik projektu. - Nie brakuje miast, które zachęcają mieszkańców do interakcji, czyli do tego, by mówili, jakich jeszcze informacji potrzebują na stronach czy do tworzenia różnych aplikacji. Wśród nich jest właśnie Olsztyn.
Komentarze [2]
~Halszka / 2016-02-13 16:06
Świetny wynik bo władze są, jakie są. Świetne są. Jeśli chodzi o wpływ mieszkańców, zgadzam się, tu jest niestety problem, rozmowy z mieszkańcami kuleją. Ale, wyobraźcie sobie te rozmowy: każdy chce coś innego. A władze miasta odpowiadają za te ew. zgłaszane propozycje/żądania czy jak to nazwać. Ludzie tego miasta, zastanówcie się porządnie, co chcemy/co możemy???!!! Pozdrawiam nas wszystkich!!! Póki co, jest bdb. Tak myślę!
~auxan / 2016-02-13 13:30
Jawność po fakcie? Bo gdyby mieszkańcy mieli jakiś wpływ na podejmowane decyzje, nie mieli byśmy tylu bezsensownych inwestycji.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.