Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2016-02-20 21:27 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyn zorganizował Mistrzostwa Polski w sporcie odważnikowym

Olsztyn24
Mistrzostwa Polski Kettlebell Sport w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Olsztyn coraz mocniej zaznacza się na mapie sportu odważnikowego. Dzisiaj (20.02) po raz pierwszy w Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Polski Kettlebell Sport. Organizatorzy twierdzą, że są to największe, jak do tej pory, krajowe mistrzostwa w tej bardzo młodej dyscyplinie sportu.

- Mistrzostwa w Olsztynie to efekt kilku lat promocji kattlebell sport w naszym mieście - mówi Maciej Gorzkowski, trener Kettlebell Olsztyn, prezes Polskiej Akademii Kattlebell Sport. - W Olsztynie powstał jeden z pierwszych klubów kattlebell sport w Polsce. Obecnie mamy najmocniejszą ekipę klubową w tej dyscyplinie w kraju, z licznymi sukcesami krajowymi i międzynarodowymi. Dwa lata temu założyłem Polską Akademię Kettlebell Sport, która zajmuje się promocją tego sportu w całym kraju. Organizujemy zawody w innych regionach Polski, ostatnio w Warszawie i w Suwałkach.

W olsztyńskich mistrzostwach wzięło udział 57. zawodników, w tym 21 kobiet. Zawody miały charakter międzynarodowych, bowiem wzięli w niej udział utytułowani reprezentanci Litwy w kettlebell sport: Tomas Miezlaiskis, aktualny mistrz świata, Rimantas Inta, który na Mistrzostwach Świata zdobył brązowy medal i młody, 16-letni zawodnik Ruslanas Kirijenka - wicemistrz Europy w kategorii młodzików do lat 16.
R E K L A M A
banner
Oprócz Litwinów i zawodników z Olsztyna, w mistrzostwach wzięli udział zawodnicy z Kalisza, Łodzi, Warszawy, Gdańska, Koszalina i Torunia.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Mistrzostwa Polski Kettlebell Sport w Olsztynie

»

20-02-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl