Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2016-02-26 16:48 | Rozmiar tekstu: A A A

Zawarto umowę na przygotowanie projektu Stadionu Miejskiego w Olsztynie

Olsztyn24
Umowę podpisano dzisiaj w olsztyńskim ratuszu | Więcej zdjęć »
Jest kolejny krok w kierunku budowy nowego stadionu. W tym roku ma być gotowy projekt obiektu, który ma powstać przy al. Piłsudskiego.

Dwanaście tysięcy miejsc z możliwością powiększenia do piętnastu tysięcy, nowoczesna architektura i funkcjonalne rozwiązania. Taki ma być nowy Stadion Miejski w Olsztynie. Dzisiaj (26.02), w olsztyńskim ratuszu, została zawarta umowa na przygotowanie projektu.

- Rozpoczynamy od przygotowania inwestycji, a następnie można przejść do realizacji, mając zapewnione finansowanie - mówi prezydent miasta Piotr Grzymowicz. - Finansowanie ma pochodzić w części z naszego budżetu, a także z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. O tym będziemy jednak mogli myśleć dopiero wóczas, gdy będziemy mieć projekt i niezbędne pozwolenia.
R E K L A M A
banner
Dokumentację ma przygotować warszawska pracownia PIG Architekci, która wygrała konkurs. W ostatnim czasie zaprojektowała stadion Górnika w Zabrzu, a teraz, poza olsztyńskim, realizuje zadanie dla chorzowskiego Ruchu.

- Fasada ma przypominać mur pruski - opowiada Michał Lach z zarządu PIG Architekci. - Poza tym chcieliśmy stworzyć obiekt wielofunkcyjny, dlatego ma to być poniekąd ekran, na którym można wyświetlać elementy związane ze Stomilem albo z innym wydarzeniem, które ma się tu odbywać. Zaprojektowaliśmy także boczne wielofunkcyjne boiska oraz plac przed stadionem. W naszym zamyśle to „jezioro”, do którego wytyczonymi ciągami, niczym rzekami, schodzą się kibice.

Obiekt ma powstawać w kilku etapach. Pierwszy to rozbiórka obecnej trybuny krytej oraz tej przy ul. Leonharda, a następnie budowa w ich miejscu nowej widowni na ponad pięć i pół tys. miejsc. Później możliwe będzie rozszerzenie zadania o kolejne trybuny - północną i południową (od strony al. Piłsudskiego; zamiast niej może być obiekt usługowy).

Projekt nowego stadionu będzie kosztować nieco ponad 2,3 mln złotych. Ma być gotowy najpóźniej w grudniu. Budowa obiektu możliwa jest po zapewnieniu finansowania zadania. Inwestycja ma mieć wartość nie większą niż 60 mln złotych.

Więcej informacji na temat inwestycji dostępnych jest w zapisie wideo dzisiejszego spotkania.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Podpisanie umowy na projekt Stadionu Miejskiego w Olsztynie

26-02-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl