Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2016-03-06 17:13 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyn w rowerowym laboratorium

Olsztyn24
 
Wymiana doświadczeń, praca nad nowymi, optymalnymi rozwiązaniami dla transportu rowerowego oraz rozwijanie kultury rowerowej - to najważniejsze cele projektu BikeLab. W Rowerowym Laboratorium, poza Olsztynem, partnerami są litewska Kłajpeda i szwedzkie Växjö.

Wypracowane rozwiązania mają być najpierw wdrożone w tych trzech miastach, a później w całym rejonie Morza Bałtyckiego. Projekt uzyskał dofinansowanie Szwedzkiego Instytutu, co pozwala m.in. na sprawne zapoznanie się z rowerowymi funkcjonalnościami w Szwecji, na Litwie i w Polsce.

Pierwsze spotkanie odbyło się w Kłajpedzie. Na początek przejażdżka ulicami tego miasta.
R E K L A M A
banner
- Jej celem było poznanie stanu infrastruktury rowerowej i pokazanie konkretnych utrudnień, dla których należy znaleźć rozwiązanie - wyjaśnia asystentka prezydenta ds. specjalnych projektów społecznych Dorota d`Aystetten. - Jednym ze wskazanych utrudnień są fragmenty ulic o historycznej, brukowanej nawierzchni, która ma niewątpliwie duże walory estetyczne, ale jest niezbyt przyjazna rowerzystom.

Później spotkanie i warsztaty w tamtejszym Urzędzie Miasta. Co ciekawe - jednym z rozwiązań, które Litwini chcieliby jak najszybciej wprowadzić u siebie, jest stanowisko wzorowane na działającym w Olsztynie Oficerze Rowerowym.

- Kolejne spotkanie uczestników projektu BikeLab odbędzie się w kwietniu w Olsztynie - informuje oficer rowerowy Mirosław Arczak. - Goście z Litwy i Szwecji zapoznają się z naszymi udogodnieniami dla rowerzystów, pomogą znaleźć rozwiązania dla naszych rowerowych bolączek oraz wspólnie wypracują kolejną porcję rowerowej wiedzy. Przy okazji z pewnością zwrócą uwagę na liczne walory turystyczne i rekreacyjne Olsztyna.

W skład olsztyńskiej delegacji wszedł też prezes Warmińsko-Mazurskiego Oddziału PTTK Marian Jurak.

Ostatnie spotkanie - w maju - odbędzie się w szwedzkim Växjö. Kolejne etapy projektu to włączenie kolejnych partnerów z rejonu Morza Bałtyckiego i wspólne decydowanie o optymalnych rowerowych rozwiązaniach, które będą miały szanse wdrożenia z wykorzystaniem finansowania z Unii Europejskiej.
Komentarze [2]
~mirxx / 2016-03-07 23:37
Zgodnie z informacją zawartą w tym tekście, wszelkie koszty projektu pokrywa Instytut Szwedzki. Czy rower publiczny jest rozwiązaniem olsztyńskich problemów? O tym również dyskutowano podczas wizyty w Kłajpedzie i z pewnością temat powróci podczas kwietniowej edycji projektu w Olsztynie.
~Mama / 2016-03-07 22:21
Pojezdza, pozwiedzaja a systemu roweru miejskiego jak nie ma w olsztynie tak i pewnie dlugo nie bedzie. Wiec po co to wszystko zapubliczny grosz?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl