Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2016-02-03 19:33 | Rozmiar tekstu: A A A

Nowy znak drogowy pojawił się w Olsztynie

Olsztyn24
Nowy znak przy skrzyżowaniu ulic Płoskiego i Wilczyńskiego w Olsztynie (fot. UM)
Znak „Uwaga! Rowerzysta z prawej!”. Tak kierowcy powinni interpretować nowy znak drogowy, który pojawił się w Olsztynie. Nasze miasto zaproponowało takie rozwiązanie jako jedne z pierwszych w Polsce.

Pierwszy takie znak postawiono na skrzyżowaniu ulic Płoskiego i Wilczyńskiego. Zwraca on uwagę kierowcom skręcającym w prawo z ul. Płoskiego w ul. Wilczyńskiego o ważnym przepisie. To regulacja obowiązująca od maja 2011.

- Kierujący pojazdem skręcający w drogę poprzeczną jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa rowerzyście jadącemu na wprost - przypomina olsztyński Oficer Rowerowy, Mirosław Arczak. - W Olsztynie istnieje wiele takich skrzyżowań, ale na kilku z nich obserwujemy częste sytuacje konfliktowe wynikające zazwyczaj z niewłaściwych zachowań kierowców. Stąd pomysł wykorzystania tablicy informacyjnej, którą pięć lat temu popularyzowali członkowie sieci „Miasta dla rowerów” właśnie po to, aby w momencie wejścia w życie nowego przepisu uświadamiać kierowców o jego znaczeniu.
R E K L A M A
banner
Niebawem podobne tablice trafią na inne newralgiczne skrzyżowania. Oficer rowerowy zapowiada, że ta wyjątkowa forma nie będzie nadużywana, aby rzeczywiście zwracała uwagę kierowców i nie spowszedniała zbyt szybko.

- Takie działania, które sprzyjają rowerzystom i pieszym, wpisują się w naszą „Strategię Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla Olsztyna na lata 2014-2020” i są cennym wkładem w tworzenie bezpiecznego systemu komunikacyjnego - mówi Miejski Inspektor Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Paweł Micek.

Następne lokalizacje tablic będą konsultowane na posiedzeniach Komisji BRD.
Komentarze [1]
~kierowca / 2016-02-04 08:26
Czy ten znak jest zgodny z Prawem Drogowym?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl